Kampánia - poznávanie a kúpanie

Kampánia - poznávanie a kúpanie
Doprava: autobusová
Počet dní: 6
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

6 - dňový autobusový poznávací zájazd, raňajky


Program:


1.deň: Odchod na poludnie, tranzit cez Rakúsko nonstop jazdou s krátkymi prestávkami. 

2.deň: V ranných hodinách príchod do Neapolu. Výlet na kúpeľný ostrov ISCHIA, ktorý je svojou rozlohou najväčším, najkrajším a najslávnejším ostrovom Neapolského zálivu. V prípade priaznivého počasia možnosť kúpania. Návrat na pevninu a ubytovanie.

3.deň: Po raňajkách návšteva a prehliadka HERCULANEA - Pompejami zatienené vykopávky, ktoré ale na menšom priestore predstavujú jedinečný ucelený komplex rímskeho mesta, ktoré bolo pri výbuchu Vezuvu v roku 79 zaliate mohutným lávovým prúdom. Sopka SOLFATARA - ide o kráter o obvode dvoch kilometrov a priemerom približne 770 metrov, na ktorého dne buble bahno a zo Solfatara uniká sírna para.  Mesto BAIA, ktorého dominantou je hrad, kde bolo zriadene malé archeologické múzeum. Sú tu pozostatky jedného chrámu a ďalšie staroveké artefakty. Mesto POZZUOLI je známe svojou najlepšie zachovanou antickou pamiatkou - Amfiteátrom Flavio. Po návrate možnosť kúpania.

4.deň: Jedno z najkrajších pobreží Talianska – AMALFITÁNSKE POBREŽIE. Mestečko AMALFI - bývalé sídlo biskupov a jedna zo štyroch slávnych námorných republík. Práve tu vynašiel Flavio Gioia buzolu. Najznámejšou pamiatkou je chrám – Dumo di S. Andrea. Ďalej je mesto slávne aj pre výrobu papiera. V meste POSITANO sa naskytnú krásne panoramatické výhľady na okolie, najvýznamnejšia pamiatka je kostol sv. Márie Nanebovzatej. SORRENTO – krásne mestečko ukryté v nádhernej prírode postavené na skalách nad morom. Typické sú úzke uličky, malé obchodíky ponúkajúce remeselnícke výrobky z dreva a olivového oleja, symbolom sú tiež sorrentské citróny.

5.deň: Prehliadka NEAPOLU – kráľovský palác, starobylé pevnosti a výhľady na Vezuv. Presun vlakom do mestečka CASERTA. Nachádza sa tu zámok, ktorý patril kráľovskej rodine bourbonských kráľov Neapola. Prehliadka kráľovských komnát a kráľovského parku zo 17. storočia. Kráľovský palác pozostáva z 1200 izieb, obklopený je veľkým a nádherným parkom, ktorý sa skladá z talianskej a anglickej záhrady. Po prehliadke odchod na Slovensko.

6.deň: Návrat na Slovensko v poludňajších hodinách.


Zľava za včasný nákup:

7% na zájazdy s odchodom po 01.05.2018 pri zakúpení zájazdu do 31.01.2018
5% na zájazdy s odchodom po 01.06.2018 pri zakúpení zájazdu do 31.03.2018
3% na zájazdy s odchodom po 01.06.2018 pri zakúpení zájazdu do 30.04.2018

Zľava sa vzťahuje na základnú cenu zájazdu.

 

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena za osobu
10.07. - 15.07.2018autobusová3x raňajky339 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: autobusová doprava, 3x ubytovanie v dvojlôžkových  izbách s príslušenstvom, 3x  kontinentálne raňajky, prehliadky miest podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.


Cena nezahŕňa: 

poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 12 EUR/pobyt, orientačné vstupné  – spiatočný lístok na Ischiu 32 EUR, Herculaneum 11 EUR, Solfatara 8 EUR, archeologický podmorský park Baia 10 EUR, Amfiteráter Pozzuoli 4 EUR, Kráľovský palác v Caserte 10 EUR

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 80 EUR

 

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr dva týždne pred uskutočnením zájazdu.