Kampánia - s pobytom pri mori, s odchodom aj z Košíc a Prešova

Kampánia - s pobytom pri mori, s odchodom aj z Košíc a Prešova
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava, Košice, Prešov, Žilina, Banská Bystrica
Počet dní: 7
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

7-dňový poznávací zájazd s  kúpaním pri mori, odchod v rámci Slovenska, raňajky, atraktívny program, dobrá cena


Sorrento - Positano - Amalfi - Capri - Paestum - Agropoli - Salerno - Pompeje - Vezuv - Neapol


Program zájazdu:

1. deň – odchod zo SR v poludňajších hodinách, tranzit cez Rakúsko.

2. deň – v poludňajších hodinách príchod do známeho rekreačného strediska Sorrento, odloženie batožiny v hoteli. Popoludní presun na pobrežie Amalfi. Krátka zastávka s výhľadom na mestečko Positano. Počas transferu autokarom do Amalfi množstvo očarujúcich výhľadov na Saleturský záliv, ktorý je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Mestečko Amalfi ponúka, okrem historických a prírodných krás, aj možnosť kúpania sa v čistom a tep - lom mori. Vo večerných hodinách návrat do hotela, ubytovanie.

3. deň – raňajky, plavba loďou na čarokrásny ostrov Capri - nazývaný kvôli azúrovo-modrým farbám Tyrrhénskeho mora aj Modrý ostrov. Vďaka svojej kráse a jedinečnosti je už od antických dôb vyhľadávaným sídlom vyšších vrstiev spoločnosti. Fakultatívne možnosť plavby okolo ostrova, prehliadka mestečka Capri, Augustových záhrad, výstup na horu Monte Solaro s krás- nym výhľadom na celú panorámu zálivu. Popoludní individuálne voľno, možnosť kúpania sa. Podvečer plavba na pevninu a ubytovanie v hoteli.

4. deň – raňajky, transfer a prehliadka archeologického náleziska Paestum (UNESCO). Na mieste bývalej gréckej kolónie sa doteraz zachovali tri dórske chrámy, pričom Neptúnov chrám patrí k najzachovalejším chrámom staroveku. Krátky presun do mesta Agropoli, ktoré je vystavané na skalnom masíve. Prechádzka malebnými uličkami historického centra, nad ktorými sa týči Aragonský hrad zo začiatku 14. storočia. V poobedných hodinách voľný čas na kúpanie. Večer ubytovanie.

5. deň – raňajky, návšteva národného parku Vezuv, nenáročný výstup až ku kráteru činnej sopky. Presun do starobylých Pompejí (UNESCO), ktoré boli v roku 79 n. l. zasypané popolom z blízkej sopky Vezuv. Prehliadka archeologických vykopávok antického mesta, približujúca život a kultúru obyvateľov Pompejí. Po prehliadke návšteva Salerna. Vo večerných hodinách ubytovanie.

6. deň – raňajky, návšteva hlavného mesta Kampánie - Neapolu (UNESCO), ktoré je hlučným, živým, elegantným a občas aj chaotickým mestom. Prehliadka centra - Nový hrad (Castel Nuovo) postavený Karolom z Anjou v r. 1279, Starý hrad, Kráľovský zámok, Plebistické námestie, Radnica a Radničné námestie, galéria Umberto I., budova opery. Odchod z Neapolu vo večerných hodinách.

7. deň – príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.

(zmena programu vyhradená)

 

Kampánia - s pobytom pri mori, s odchodom aj z Košíc a Prešova
Kampánia - s pobytom pri mori, s odchodom aj z Košíc a Prešova
Kampánia - s pobytom pri mori, s odchodom aj z Košíc a Prešova
Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena základne lôžkoCena dospelá os. prístelkaDieťa do 15 r. prístelka
04.06. - 10.06.2017autobusová4x raňajky375 €365 €355 €
04.07. - 10.07.2017autobusová4x raňajky375 €365 €355 €
18.08. - 24.08.2017autobusová4x raňajky334 €324 €314 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autokarom, 4x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, spiatočný trajekt na ostrov Capri, sprievodcu CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Cena nezahŕňa: 
Povinné príplatky: 
pobytová taxa (platba na mieste cca 2,- EUR/os./noc)

Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie plus 3,30 EUR/os./deň,
Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 135,- EUR/4 noci, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 135,- EUR. Autobusový lístok do Amalfi (platba na mieste cca 20 EUR).

Nástupné miesta:

NR, TT, BA bez príplatkov

NZ, KN, TO, PN, PE - 8 €

TN, ZH, PD, DUB, NM - 10 €

BB, ZV, PD, ZA, MT - 12 €

KE, PO, PP, LM, RK - 16 €