Kuba za pár dní

Kuba za pár dní
Doprava: letecká
Odchod: Viedeň
Počet dní: 8
Strava: polpenzia
Cenová kalkulácia zájazdu

8 - dňový poznávací letecký zájazd s polpenziou


Program:

1. deň: Odlet z Viedne/Budapešti na Kubu, prílet na Varadero, transfer do Havany.

2. deň: Prehliadka kubánskej metropoly. Moderná univerzita a Námestie revolúcie v kontraste s UNESCO chránenou štvrťou Havana vieja. Rušné nábrežie s promenádou Malecón s vyhliadkou na pevnosť El Morro. Rezidenčná štvrť Vedado, Kolumbov pamätník, koloniálne El Capitolio (Kapitol) – replika amerického vzoru, bývalý prezidentský palác a Gran Teatro. Prechádzka uličkami starého mesta, námestie sv. Františka s katedrálou. Uvidíme aj typické kubánske ženy v bielom oblečení posedávajúce a fajčiace cigary, hudobníkov, tanečníčky. Veľkolepé námestie Plaza de Armas, obľúbené Hemingwayove podniky La Floridita a Bodeguita del Medio. Bonusom bude jazda v starých Amerických autách.

3. deň: Piňar del Rio, oblasť známych vápencových útvarov – mogotov a predovšetkým najlepších tabakových plantáží na svete! Návšteva tabakovej fabriky – zistíme, podľa čoho sa pozná tá pravá cigara pre pánov a dámy a ktoré cigary sú najkvalitnejšie. Údolie Viňjales, návšteva jaskyne Cueva del Indio. Návrat do Havany.

4. deň: V ranných hodinách sa presunieme z Havany na Varadero do 4* plážového rezortu, kde si budeme vychutnávať relax na nádhernej pláži a ochutnávať miestne Mojito.

5. deň: Varadero.

6. deň: Varadero.

7. deň: Transfer na letisko, odlet do Európy.

8. deň: Prílet do Európy.


Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena
06.11. - 13.11.2015leteckápolpenzia859 € + poplatky
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: medzinárodnú letenku. Transfer BA–letisko–BA. Miestne transfery. 3x ubytovanie v Havane v kvalitnom 4* hoteli s polpenziou, obedy počas výletov, 3x ubytovanie v 4* hoteli na Varadere s all inclusive. Slovensky/česky hovoriaci sprievodca počas okruhu. Vstupy.

Cena nezahŕňa: Miestne odletové taxy cca 25 CUC. Príplatok za jednolôžkovú izbu.

Povinné poplatky: Servisné poplatky 530 EUR/osoba. Vstupná turistická karta 22 EUR.