Kúpele Sliač - pobyty Víkend, Relax a Klasik v AKCII !!!

Kúpele Sliač - pobyty Víkend, Relax a Klasik v AKCII !!!
Doprava: individuálna
Počet dní:
Cenová kalkulácia zájazdu

Trápia Vás zdravotné problémy, alebo si len chcete oddýchnuť od každodenného stresu? Kúpele Sliač majú pre Vás riešenie - kúpeľné pobyty, ktoré spájajú oddych s liečením.

 


AKCIOVÉ POBYTY 01.01.2017 - 28.02.2017

 

 

 

Pozn.: Pri pobyoch na 3 a 5 nocí je možný check in (ubytovanie) už od 10:00 hod - stravovanie sa začína obedom. Stravovanie končí raňajkami - check out (uvoľnenie izby) do 10:00 hod..

 

Kúpele Sliač sa nachádzajú 15 km od Banskej Bystrice a 7 km od Zvolena v peknom prírodnom prostredí medzi Slovenským Rudohorím a Kremnickými vrchmi.

Kúpeľný hotel Palace*** je postavený v duchu funkcionalizmu významným českým architektom Rudolfom Stockarom. Komplex obsahuje kaviareň, 3 jedálne, divadlo s kapacitou 350 osôb, spoločenskú dvoranu s barom a lôžkovú časť. Dnes je komplex Palace vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku a zachoval si v areáli kúpeľov dominantné postavenie.

V Kúpeľoch Sliač poskytujeme viac ako 50 liečebných procedúr. Ako základná procedúra sa využíva tzv. uhličitá terapia, ktorá je založená na prirodzenom vstrebávaní oxidu uhličitého z vody, alebo okolitého plynu kožou. Vplyvom tejto terapie krv viaže na seba väčšie množstvo kyslíka a zásobuje ním aj okrajové bunky tela a núti ho k ozdravovaniu. Na uhličitú terapiu využívame len prírodný žriedlový plyn s unikátnym zložením, alebo minerálnu vodu. Základom terapie sú - vodné uhličité kúpele, - plynové uhličité kúpele – lokálne a celkové a plynové injekcie.

 

Najčastejšie liečené diagnózy srdcovo-cievnych ochorení: 

Ischemická srdcová choroba s anginóznymi záchvatmi a stavy po implantácii kardiostimulátora.

Hypertenzívna choroba II. stupňa podľa klasifikácie európskej kardiologickej spoločnosti. Juvenilná hypertenzia.

Ochorenie tepien končatín na podklade aterosklerotickom alebo zápalovom v II. štádiu.

Stavy po operáciách srdcových chýb vrodených alebo získaných a stavy  po revaskularizačných cievnych rekonštrukciách na srdci vrátane stavov po perkutánnej transluminálnej angioplastike, transplantáciách srdca, poúrazové stavy srdca od 6 do12 mesiacov po operácii alebo úraze pri   pretrvávajúcich ťažkostiach v  prípade neindikovania II/9.

 

Najčastejšie liečené diagnózy chorôb pohybového ústrojenstva

Reumatoidná artritída I. a II. rtg štádium, psoriatická artritída, kĺbový syndróm Reiterovej choroby s funkčným postihnutím, sústavne liečené.

Koxartróza od II. štádia s funkčným postihnutím, sústavne  liečená.

Vertebrogénny syndróm s prechodnými bolestivými poruchami chrbtice, sústavne liečený.

 

Kategórie izieb: 

ŠTANDARD: zrekonštruovaná izba s príslušenstvom

RETRO: nezrekonštruovaná izba s príslušenstvom

RETRO + : nezrekonštruovaná izba s príslušenstvom a balkónom

Všetky izby Štandard a Retro majú toaletu, sprchu alebo vaňu, SAT TV, chladničku, rádio, telefón, zdravotnícku signalizáciu prvej pomoci.

EKONOMY: nezrekonštruovaná izba bez príslušentsva

Všetky izby Ekonomy majú umývadlo, SAT TV, rádio, telefón, zdravotnícku signalizáciu prvej pomoci.

Ceny pobytov neobsahujú daň z ubytovania mestu Sliač 0,60 € na osobu / deň pobytu. Kúpele si vyhradujú právo na zmenu ceny.

 

Stravovanie:

Klasik - kontinentálne raňajky, obed, večera výber z 3 menu + nápoj

Klasik + - bufetový stôl, obed, večera výber z 3 menu + šalátový bar + nápoj

Diétny režim je možné konzultovať s diétnou sestrou.

 

Liečebné procedúry: poskytujú sa v Kúpeľnom dome I. a II. v pondelok - sobotu, v nedeľu a vo sviatok sa poskytujú iba vybrané liečebné procedúry.
Lekárska starostlivosť: Liečebné procedúry doporučuje lekár na základe zdravotného stavu pacienta, pokiaľ v pobyte nie sú procedúry presne stanoven. Kontrólne vyšetrenie je realizované pri pobytoch dlhších ako 14 dní.  V kúpeľoch je 24-hodinová lekárska služba
Pre lepšiu diagnostiku zdravotného stavu alebo pre prípad nečakaného zhoršenia zdravotného stavu odporúčame doniesť si so sebou zdravotnú dokumentáciu

 

SLUŽBY KÚPEĽNÉHO HOTELA PALACE: 24–hodinová služba recepcie, 24–hodinová lekárska služba, akceptácia platobných kariet, signalizácia prvej pomoci na každej izbe, centrálny depozit,  wi-fi zóna na recepcii hotela a vo vybraných izbách, internetová čitáreň v kaviarni hotela, knižnica, požičovňa bicyklov, biliard, stolný tenis, spoločenské hry, kaviareň, práčovňa, transfery, kaderníctvo, kozmetika, strážené parkovisko (1,50 €), bohoslužby v kaplnke sv. Hildegardy.

Vybavenie zariadenia/ďalšie služby: V areáli kúpeľov sa ďalej nachádzajú dva kúpeľné domy, termálne kúpalisko (bazén, cez ktorý neustále preteká voda priamo z Kúpeľného prameňa s teplotou 30 stup. C), tenisové volejbalové a bedmintonové kurty a anglický park voľne prechádzajúci do lesoparku.

 

Relax a šport:

  • cyklotrasy
  • turistika
  • tenis
  • bedminton
  • volejbal
  • kyslíkové trasy
  • golf
  • fakultatívne výlety
  • spoločenské tanečné večery
 

Kúpele Sliač sú miestom kde máte možnosť využiť široké spektrum služieb. Okrem tradičných liečebných procedúr, ktoré sú svojou kvalitou a priaznivým účinkom všeobecne známe, si môžete dopriať aj psychickú regeneráciu. K dispozícií je vám veľké množstvo relaxačných procedúr a v neposlednom rade aj rozsiahly lesopark a okolitá nádherná príroda, ktorá pôsobí priam ako balzam na dušu. Príďte sa presvedčiť na vlastnej koži, že Kúpele Sliač sú naozaj „Kúpele Vášho srdca“.

 

izba Štandard
izba Štandard
izba Štandard
izba Retro
izba Retro
Apartmán
Apartmán
cvičenie
soľná jaskyňa
Sedací bazén uhličitý
vonkajší areál