LURDY 1858 - 2018 - s kombinovanou dopravou 23.4. - 27.4.2018

LURDY 1858 - 2018 - s kombinovanou dopravou 23.4. - 27.4.2018
Doprava: letecká, autobusová
Odchod: Budapešť
Počet dní: 5
Strava: polpenzia
Cenová kalkulácia zájazdu

5 - dňový letecký pútnický zájazd, odlet z Budapešti, späť autobusom, polpenzia, duchovný doprovod

 

Program:

 

1.deň: Stretnutie skupiny v Bratislave, transfer autobusom na letisko Budapešť, odlet do Bordeaux o 13.20 hod. Po prílete presun do Lúrd. Tu sa v roku 1858 v jaskyni  zjavovala Panna Mária chorľavému dievčaťu – Bernadette Soubirousovej. Zjavenia boli oficiálne uznané cirkvou v roku 1862. Postupne na miesto zjavení začali prichádzať mnohí ľudia a bolo zaznamenaných veľa zázračných uzdravení.  Po večeri medzinárodná modlitba ruženca pri Jaskyni Zjavení a sviečkový sprievod, ubytovanie.

2.deň: Po raňajkách náboženský programe v Lurdoch. Prehliadka areálu, komplex Bazilík, podzemná Bazilika Pia X..,  Individuálna možnosť návštevy bazénov s lurdskou vodou. Slovenská krížová cesta, osobné modlitby,  popoludní eucharistická procesia. Po večeri medzinárodná modlitba ruženca pri Jaskyni Zjavení a sviečkový sprievod, ubytovanie.

3.deň: Po raňajkách  pokračovanie v náboženskom programe v Lurdoch. Pešia prehliadka po stopách sv. Bernadetty a návšteva miest, ktoré sú spojené so životom sv. Bernadetty  – rodný dom a farský kostol, v ktorom bola pokrstená. Odchod do Nevers, ubytovanie priamo v pútnickom areáli kláštora sv. Girldarda v Nevers.

4.deň: Raňajky, svätá omša v kláštornej kaplnke, prehliadka areálu, osobné modlitby. Tu v kláštornej kaplnke je vystavené neporušené telo sv. Bernadetty Soubirousovej. Bernadeta, jednoduché dievča, sa stalo vyvolencom Panny Márie. V Lurdoch v Masabiellskej jaskyni sa jej osemnásťkrát zjavila Panna Mária a odovzdala jej svoje posolstvo. Odchod  v poobedňajších hodinách

5.deň: Ráno príchod na Slovensko.


Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou!

 

Termíny/Cenník:
TermínDopravaStravaCena / os.
23.04. - 27.04.2018kombinovaná2x polpenzia, 1x raňajky299 € + príplatky
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa:
letenka Budapešť – Bordeaux
lux bus
2 x hotelové ubytovanie s polpenziou
1 x pútnický dom s raňajkami
duchovný doprovod, sprievodca
transfer na letisko Budapešť z Bratislavy
príručná batožina do lietadla 10 kg

 

Cena nezahŕňa:
servisné poplatky 99,- €
mestská taxa -  platí sa na mieste
vstupy, komplexné cestovné poistenie 10,- €
sedadlo v predne časti autobusu 15,- €