Magický Petrohrad

Magický Petrohrad
Doprava: letecká
Odchod: Bratislava, Viedeň
Počet dní: 5
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

5-dňový poznávací zájazd s odletom z Viedne, transfer z Bratislavy, batožina a výlet v cene naviac, raňajky


Program zájazdu:

1.deň: v ranných hodinách transfer z Bratislavy na letisko do Viedne, odlet z Viedne, prílet do Petrohradu v popoludňajších hodinách, spoločný transfer z letiska do hotela, ubytovanie, krátke oboznámenie sa s mestom.
2.deň: raňajky, Petrohrad – druhé najväčšie ruské mesto založené Petrom I. Veľkým (1703), ktoré leží pri ústí rieky Nevy do Fínskeho zálivu s početnými pamiatkami (UNESCO): Palácové námestie so Zimným palácom (bývalé sídlo ruských cárov), návšteva obrazárne Ermitáž (fakultatívne), žulový monolit Alexandrov stĺp, budova Admirality, pamätník Petra I. – tzv. Medený jazdec, katedrála sv. Izáka s možnosťou vyhliadky spod zlatej kupoly, Letný sad Petra I. a Marsove pole, pravoslávny chrám Kristovho vzkriesenia s rozsiahlou mozaikou, Kazaňský chrám, najrušnejšia ulica Nevský prospekt s početnými šľachtickými
palácmi, obchodmi a reštauráciami, nocľah. 
3.deň: raňajky, Petropavlovská pevnosť – bývalá politická väznica odporcov cárskeho režimu, chrám sv. Petra a Pavla, hrobka
posledných Romanovovcov, hrob Petra I., dom Petra I., možnosť návštevy večerného predstavenia baletu (fakultatívne), nocľah.
4.deň: raňajky, odchod spoločným autobusom do Petrodvorca – Park fontán – letné sídlo ruských cárov cca 40 km od Petrohradu, rozľahlý palácový a parkový areál z 18. a 19. storočia (800 ha), krásny Veľký palác delí areál
na Horný a Dolný park s viacerými palácmi a grottou. Nachádza sa tu viac ako 170 fontán s vodopádmi a pozlátenými sochami, z ktorých je najznámejšia Veľká fontána, návšteva palácov v parku (fakultatívne – palác Petra I., palác Montplaisir, pavilón Ermitáž), nocľah. 
5.deň: raňajky, individuálne voľno, v poludňajších hodinách spoločný transfer na letisko, odlet z Petrohradu, prílet do Viedne, transfer do Bratislavy.

 

FIRST MINUTE ZĽAVA - 7% (bude odrátaná z uvedenej ceny zájazdu) - PLATÍ DO 31.1.2017 2% NAVIAC pri úhrade 100% sumy za zájazd
FIRST MINUTE ZĽAVA - 5% (bude odrátaná z uvedenej ceny zájazdu) - PLATÍ DO 31.3.2017 + 2% NAVIAC pri úhrade 100% sumy za zájazd 

ZĽAVA - SENIOR 55+  3% (bude odrátaná z uvedenej ceny zájazdu) 

Zľavy First minute a Senior 55+ sa dajú kumulovať. First minute zľava platí len na základne lôžko dospelej osoby z tabuľkových cien, neposkytuje sa na povinné príplatky ani na ceny prístelky. Zľava Senior 55+ sa môžu posktyovať i z ceny prísteliek.

Magický Petrohrad
Magický Petrohrad
Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravovanieCena
14.06. - 18.06.2017letecká z Viedne4x raňajky799 € + povinné príplatky
30.08. - 03.09.2017letecká z Viedne4x raňajky799 € + povinné príplatky
Cena zahŕňa/nezahŕňa:
Cena zahŕňa:  transfer z Bratislavy na letisko a späť • obojsmerná letenka Viedeň – Petrohrad – Viedeň • transfer z letiska do hotela a späť • 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks na palubu, 1 ks do batožinového priestoru) • 4 x ubytovanie v hoteli s raňajkami v centre Petrohradu • doprava autobusom do Petrodvorca • sprievodca.  
Cena nezahŕňa: 
Možné príplatky: komplexné cestovné poistenie + 10 €/osoba/zájazd   • jednolôžková izba +230,- €/pobyt.  
Povinné príplatky: letiskový, bezpečnostný, manipulačný a palivový príplatok (môže podliehať zmene) +159,- € • vízum +70,- € – zabezpečuje CK.  
Možné vstupy (na mieste): Ermitáž 600,- RUB • Petrodvorec – park 500,- RUB • Petrodvorec – Veľký palác 600,-RUB • Petrodvorec - Ermitáž 250,- RUB • Petrodvorec - Veľké kaskády 300,- RUB • ďalšie vstupy podľa programu cca 70,- €.
 
Ceny vstupov sú orientačné, počas roka sa môžu meniť.