PORTUGALSKO - krajina moreplavcov, slnka a vína

PORTUGALSKO - krajina moreplavcov, slnka a vína
Doprava: letecká
Odchod: Praha
Počet dní: 8
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

8 - dňový letecký poznávací zájazd, odlet z Prahy, ochutnávka vína a batožina v cene, polpenzia


Coimbra - Lisabon - Sintra - Estoril - Óbidos - Fatima - Guimaraes - Brada - Porto


Program zájazdu:

1. deň: odlet z Prahy, prílet do Porta v popoludňajších hodinách, spoločný transfer na hotel, ubytovanie.
2.deň: raňajky, prehliadka Coimbry. Nachádza sa tu najstaršia univerzita v Portugalsku (druhá najstaršia na svete), na
ktorej študovali velikáni portugalskej literatúry. Coimbra je považovaná za najromantickejšie portugalské mesto. Po prehliadke presun do Tomaru, kde sa nachádza slávny kláštor, sídlo rytierov Kristovho Rádu (UNESCO). Odchod na ubytovanie v Lisabone, večera.
3. deň: raňajky, prehliadka Lisabonu – starobylá štvrť Belém s kláštorom Jeronýmov (vrchol manuelskej architektúry), veža Torre de Belém (pôvodne obranná veža a maják na rieke Tejo), hrad Castelo de Sao Jorge, odkiaľ vedú uličky do najstaršej štvrte Alfama, založenej Féničanmi. Na záver železný výťah elevador de Santa Justa, postavený podľa návrhu žiaka slávneho staviteľa A. G. Eiffela. Návrat na ubytovanie a večera, nocľah.
4. deň: raňajky, celodenný výlet do okolia Lisabonu. Sintra, bývalé letovisko portugalskej šľachty, plné palácov rôznych štýlov
a krivoľakých uličiek s malými obchodíkmi, Palácio da Pena, Palácio Nacional de Sintra. Odchod k najzápadnejšiemu cípu kontinentálnej Európy Cabo da Roca a v rybárskom mestečku Cascais možnosť ochutnávky niektorej z miestnych rybích špecialít. Portugalská obdoba Monte Carla - Estoril. Návrat na ubytovanie. Fakultatívne predstavenie typického portugalského hudobného žánru Fado, nocľah.
5. deň: raňajky, odchod do stredovekej dedinky Óbidos s úzkymi uličkami a bielymi domčekmi s terakotovými strechami. Návšteva rybárskej dedinky Nazaré a mestečka Alcobaca s najväčším kostolom v Portugalsku, a krásnym cisterciáckym opátstvom. Deň sa ukončí v Batalhe návštevou kráľovského kláštora. Ubytovanie v okolí Fatimy, večera.
6. deň: raňajky, odchod do Fátimy, jedného z najvýznamnejších pútnických miest kresťanského sveta s veľkou neobarokovou bazilikou, postavenou na počesť zjavenia Panny Márie. Podľa časových možností zastávka v Aveiru – Benátkach Portugalska. Presun na ubytovanie do Porta, večera.
7. deň: raňajky, odchod do Guimaraes – kolísky portugalského národa (UNESCO). Prehliadka mesta - hrad sv. Michala,
Vojvodský palác Paco dos Duques – dnes múzeum. Odchod do mesta Braga – jedného z najstarších portugalských sídel a bezpochyby hlavného náboženského centra. Deň sa zakončí ochutnávkou vína vo vínnych pivniciach cavas, kde dozrieva pravé portské víno. Návrat na ubytovanie, večera, nocľah.
8. deň: raňajky, dopoludnie venované Portu – druhému najväčšiemu mestu Portugalska, vo svete presláveného predovšetkým portským vínom. Prechádzky po historickej štvrti Ribeira, katedrála Terreido da Sé, štvrť Barredo s domami nakláňajúcimi sa do strán a gotickým kostolom Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. V popoludňajších hodinách transfer na letisko a odlet z Porta, prílet do Prahy.


FIRST MINUTE ZĽAVA - 7% (bude odrátaná z uvedenej ceny zájazdu) - PLATÍ DO 31.1.2017 2% NAVIAC pri úhrade 100% sumy za zájazd
FIRST MINUTE ZĽAVA - 5% (bude odrátaná z uvedenej ceny zájazdu) - PLATÍ DO 31.3.2017 + 2% NAVIAC pri úhrade 100% sumy za zájazd 

ZĽAVA - SENIOR 55+  3% (bude odrátaná z uvedenej ceny zájazdu) 

Zľavy First minute a Senior 55+ sa dajú kumulovať. First minute zľava platí len na základne lôžko dospelej osoby z tabuľkových cien, neposkytuje sa na povinné príplatky ani na ceny prístelky. Zľava Senior 55+ sa môžu posktyovať i z ceny prísteliek.


Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena
26.05. - 02.06.2017letecká z Prahy 7 x raňajky a 5x večere999 € + povinné príplatky
03.07. - 10.07.2017letecká z Prahy 7 x raňajky a 5x večere1099 € + povinné príplatky
22.09. - 29.09.2017letecká z Prahy 7 x raňajky a 5x večere999 € + povinné príplatky
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: obojsmerná letenka Praha– Porto – Praha • transfer z letiska do hotela a späť • 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks na palubu, 1 ks do batožinového priestoru) • 7 x ubytovanie s raňajkami • 5 x večera • doprava autobusom po Portugalsku • sprievodca • služby miestneho sprievodcu v Porte • vstup do vínnych pivníc v Porte s ochutnávkou

Cena nezahŕňa: 

Možné príplatky: cestovné poistenie + 16,- €/osoba/zájazd • jednolôžková izba 245,- €/pobyt.   

Povinné príplatky: letiskový, bezpečnostný, manipulačný a palivový príplatok +159,- €.  

Možné vstupy (na mieste): Fado a 2 nápoje cca 30,- € • pri absolvovaní celého programu cca 110,- €
 
Ceny vstupov sú orientačné, počas roka sa môžu meniť.