Rimini - poznávanie a kúpanie

Rimini - poznávanie a kúpanie
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava
Počet dní: 6
Strava: polpenzia
Cenová kalkulácia zájazdu

6 - dňový pobytovo-poznávací autobusový zájazd, odchod z Bratislavy, polpenzia


Program:


1.deň: Odchod z Bratislavy o 07.00 hod. Trasa cez Rakúsko do Talianska s krátkymi prestávkami. Príchod do Rimini v podvečerných hodinách. Ubytovanie.

2.deň: RIMINI, dnes známe skôr ako najväčšie prímorské stredisko na talianskej riviére, má vďaka svojmu antickému pôvodu veľa zaujímavých pamiatok: Námestie Piazza tre Martiri – staré latinské fórum, brána Montanara, jeden z najkrajších zachovaných antických oblúkov Arco di Augosto, antický most di Tiberio, pochádzajúci z roku 21 pred Kr. Ďalej je to františkánsky kostol Tempio Malatestiano, ktorý je považovaný za jednu z najvýznamnejších renesančných pamiatok v krajine. Popoludní  presun autobusom do neďalekého mestečka GRADARA, ktoré sa pýši podtitulom hlavné mesto stredoveku. Pevnosť GRADARA z 12. storočia, so svojimi vysokými hradnými múrmi, padacím mostom a  elegantným antickým nádvorím, sa stala dominantou tejto oblasti. Prehliadka stredovekej pevnosti, následne individuálne voľno v centre malebného mestečka. Návrat do hotela vo večerných hodinách. Nocľah.

3.deň: Celodenný oddych pri mori, kúpanie.

4.deň: Po raňajkách presun do SAN MARÍNA, tretieho najmenšieho štátu v Európe, rozkladajúceho sa na východných svahoch Apenín. Prehliadka miništátika, následne individuálne voľno. Po návrate do hotela možnosť kúpania. Nocľah.

5.deň: Po raňajkách odchod na poldenný výlet do URBINA, mestečka, ktoré očarí spleťou stredovekých a renesančných uličiek, nad ktorými sa týči pýcha mesta – PALAZZO DUCALE, najkrajší renesančný palác v Taliansku. Palác dal postaviť v rokoch 1444 – 1482 vojvoda Frederico III. z rodu Montrefeltov, a tento pompézne riešený palác vzdáva hold umeleckým ideálom renesancie. Popoludní návrat do Rimini, oddych pri mori, možnosť kúpania. Nocľah.

6.deň: Po raňajkách odchod do RAVENNY, ktorá je vyhľadávaná hlavne kvôli skvostným byzantským mozaikám. Ravenna sa v polovici 4. storočia stala hlavným mestom Západorímskej ríše a toto postavenie si udržala vyše 250 rokov. Väčšina pamätihodností si zachovala svoj byzantský štýl. Medzi najvýznamnejšie patrí Basilica S. Vitale a Basilica S. Apollinare Nuovo. Ďalej je to mauzóleum di Galla Placidia z roku 430, Baptistérium z 5. storočia, ale aj hrob známeho Dante Alighieriho. Za zmienku stojí aj stredoveké  námestie Piazza dei Popolo. V popoludňajších hodinách návrat na Slovensko. Predpokladaný príchod do Bratislavy v neskorých nočných hodinách


Zľava za včasný nákup:

7% na zájazdy s odchodom po 01.05.2018 pri zakúpení zájazdu do 31.01.2018
5% na zájazdy s odchodom po 01.06.2018 pri zakúpení zájazdu do 31.03.2018
3% na zájazdy s odchodom po 01.06.2018 pri zakúpení zájazdu do 30.04.2018

Zľava sa vzťahuje na základnú cenu zájazdu.


Rimini - poznávanie a kúpanie
Rimini - poznávanie a kúpanie
Rimini - poznávanie a kúpanie
Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena / os.
03.07. - 08.07.2018autobusová5x polpenzia319 €
28.08. - 02.09.2018autobusová5x polpenzia319 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: autobusová doprava, 5x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 5x polpenzia, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.


Cena nezahŕňa: poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 12 EUR/pobyt, orientačné vstupné cca 52 EUR

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 90  EUR

 

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.