Rumunsko, Moldavsko a delta Dunaja

Rumunsko, Moldavsko a delta Dunaja
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava, Žilina, Banská Bystrica
Počet dní: 6
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

6 - dňový autobusový poznávací zájazd, rôzne nástupné miesta, raňajky


Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, popoludní príchod do mesta Temešvár, krátka prehliadka mesta a jeho najvzácnejších pamiatok, napr. Katedrála sv. Juraja, Katedrálny chrám troch Hierarchov. Po prehliadke presun do hotela (v blízkosti Brašova).

2. deň – raňajky, krátky presun a návšteva najväčšej atrakcie Rumunska – hradu Bran, sídla legendárneho grófa Draculu. Po prehliadke pokračovanie v ceste do Moldavska, popoludní krátka zastávka v štvrtom najväčšom meste Rumunska – Iasi, ktoré bolo v minulosti hlavným mestom Moldavského  kniežatstva a leží iba 20 km od hraníc s Moldavskom. Po prehliadke presun do hotela v blízkosti mesta Kišinev.

3. deň – raňajky, prehliadka hlavného mesta Kišinev zahrnujúca: Alej klasikov, park Štefana cel Mare s jeho pamätníkom, Víťazný oblúk (Oblúk slávy), Metropolitná katedrála Narodenia Pána, Mestská radnica, Národné múzeum histórie a Moldavska. V popoludňajších hodinách návšteva druhých najväčších moldavských vínnych pivníc Cricova, ktoré tvoria 120 kilometrový obrovský labyrint podzemných chodieb, kde sa návštevníci presúvajú  dopravnými prostriedkami. „Vínne mesto“ v niektorých miestach siaha až do hĺbky 100 metrov pod zemou a uskladňuje 1,25 milióna vzácnych fliaš vína. V podzemí je udržiavaná teplota 12°C, ideálna na uskladňovanie vína. Najstaršie víno pochádza z roku 1902 a šumivé víno sa tu vyrába tradičnou metódou. Po exkurzii a ochutnávke presun späť do hotela.

4. deň – raňajky, krátky presun k múzejnému a archeologickému komplexu Orheiul Vechi - bývalé príbytky pravoslávnych mníchov vytesané do skaly v rokline rieky Raut. Okolie komplexu ponúka nádherné výhľady a scenérie. Po prehliadke presun k jednému z najstarších kláštorov v Moldavsku  – Capriana, pochádzajúceho z roku 1429. Presun späť do Kišineva, voľný program. V podvečerných hodinách presun do hotela v blízkosti mesta Galati.

5. deň – raňajky, transfer do mestečka Tulcea, fakultatívne plavba loďou po delte. Mesto Tulcea je východiskovým bodom k preskúmaniu unikátnej biosférickej rezervácie Delty Dunaja (UNESCO). Celková rozloha delty je 4 152  km2 (z toho v Rumunsku 3 446 km2 ) a je druhou najväčšou riečnou deltou v Európe. Dunaj sa rozdeľuje na 3 hlavné ramená - Chilia, Sulina a Sfântul Gheorghe, ktoré ústia do Čierneho mora. Celú deltu dotvárajú ostrovčeky vytvorené pomocou veľkého množstva malých ramien. V mokradiach, stojacich a tečúcich vodách žije 1200 druhov rastlín, 300 druhov  vtákov a 45 druhov rýb, ktoré je tu možné pozorovať. Vo večerných hodinách transfer do hotela v blízkosti mesta Buzau.

6. deň – raňajky, krátky presun do botanickej a geologickej rezervácie Berca vzdialenej od mesta Buzau asi 23 km. Nachádzajú sa tu jedinečné bahenné sopky, ktoré sú niekoľko metrov vysoké a vznikajú pôsobením erupcie bahna a prírodných plynov z hĺbky 3000 m pod zemou. Tranzit cez Maďarsko, príchod na Slovensko krátko pred polnocou.

 

FIRST MINUTE ZĽAVA - 13% (bude odrátaná z uvedenej ceny zájazdu) - PLATÍ DO 31.3.2017

 

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravacena za os. na zákl. lôžkucena za os. na prístelkedieťa do 15 r. na prístelke
27.06. - 02.07.2017autobusová5x raňajky335 €325 €315€
28.08. - 02.09.2017autobusová5x raňajky335 €325 €315€
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: doprava luxusným autokarom, 5 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Cena nezahŕňa: 

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2,- EUR/os./noc).

Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň.

Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 155,- EUR/5 nocí, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 115,- EUR.

Nástupné miesta: NR, TT, BA, NZ, KN bez príplatkov, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR.