Apartmány Slnečnica / Zemplínska Šírava - len v našej ponuke!, viac info ››
Navštívte s nami tie najznámejšie pútnické miesta celého sveta !, viac info ››
Široká ponuka poznávacích zájazdov !, viac info ››
Cestujte s CK MANDORA i za EXOTIKOU !, viac info ››

Dominikánska republika

Dominikánskej republike sa hovorí "perla Karabiku". Tento raj na zemi, ktorý bol v roku 1492 objavený Kryštofom Kolombom, sa rozkladá na ostrove Hispaniola v Karibskom mori a je to jeho druhý najväčší a najľudnatejší štát.

HLAVNÉ MESTO: Santo Domingo
ÚRADNÝ JAZYK: španielčina, v turistických centrách sa dohovoríte anglicky
MENA: dominikánske peso. Platobné karty sú bežne prijímané
OČKOVANIE: pri pobyte v Dominikánskej republike nie je vyžadované žiadne špeciálne očkovanie.
PODNEBIE: tropické podnebie, najteplejšie je od mája do októbra (30-35 stupňov), od júna do novembra rátajte s búrkami.
PLÁŽE: na severnom pobreží nájdete krásne pláže so zlatým pieskom v Atlantickom oceáne, zatiaľ čo južné pobrežie ponúka pláže s bielym pieskom, ktoré sú obmývané Karibikom. Nájdete tu nielen prekrásne piesočnaté pláže a krištáľovo čisté more, ale i najúrodnejšie údolie a najväčšie suché stepné oblasti, najväčšie jazero, najhlbšiu plošinu a najvyššiu horu, najviac národných parkov a najdlhšie palmové pláže celého Karibiku. Na svoje si prídu milovníci odpočinku, romantici a dobrodruhovia. Je to miesto pre strávenie nádhernej a nezabudnuteľnej dovolenky
UBYTOVANIE: kvalita ubytovania sa líši podľa počtu hviezdičiek. Podľa európskeho hodnotenia sa hotely hodnotia asi takto:
* nízka úroveň ubytovania a služieb, ** jednoduché ubytovanie, nižšia úroveň služieb, *** štandardná miestna kvalita (pre tým čo veľmi dbajú na čistotu a hygienu tento typ ubytovania veľmi neodporúčame) **** štandardná európska kvalita, ***** nadštandardná kvalita.
NAJLEPŠIE LOKALITY: Punta Cana, Boca Chica, Bayahibe, Bávaro a Juan Dolio.