Apartmány Slnečnica / Zemplínska Šírava - len v našej ponuke!, viac info ››
Navštívte s nami tie najznámejšie pútnické miesta celého sveta !, viac info ››
Široká ponuka poznávacích zájazdov !, viac info ››
Cestujte s CK MANDORA i za EXOTIKOU !, viac info ››

Emiráty

Spojené arabské emiráty sú štátom na Arabskom polostrove v juhozápadnej Ázii. Ide o federáciu 7 autonómnych emirátov: Abú Zabí, Adžmán, Dubaj, Fudžajra, Ra’sal-Chajma, Umm al-Kajwajn, a Šáriqa.

HLAVNÉ MESTO: Abú Dhábí
ÚRADNÝ JAZYK: arabčina, angličtina, perzština, hindčina. Dohovoríte sa aj po anglicky a rusky.
MENA: emirátsky dirham (AED)
OČKOVANIE: pri cestách do Emirátov nie je vyžadované žiadne očkovanie. Možné zdravotné riziká konzultujte so svojím lekárom alebo v nemocniciach na oddeleniach cudzokrajných chorôb.
PODNEBIE: subtropické, veľmi suché púštne. Celoročne nízky počet zrážok. Horúce leto trvá od apríla do októbra. V mesiacoch jún až august dosahujú teploty až 50°C, v ostatných "letných" mesiacoch 30 – 40°C.
PLÁŽE: Spojené Arabské Emiráty zo západu obmývajú vody Perského zálivu a z juhu je to Ománsky záliv. More je vo všetkých oblastiach veľmi čisté, s krásnymi takmer bielym pieskom. Pokiaľ milujete krásne pláže s jemným pieskom a priezračne čistým morom, ste v Emirátoch správne. Západné pobrežie SAE má pláže s bielym alebo takmer bielym pieskom, východné pobrežie (emirát Fujuirah) má skôr pláže so svetlo-hnedým pieskom. Pre tých, ktorí radi obdivujú krásy podmorského sveta, je východné pobrežie SAE rájom.