Apartmány Slnečnica / Zemplínska Šírava - len v našej ponuke!, viac info ››
Navštívte s nami tie najznámejšie pútnické miesta celého sveta !, viac info ››
Široká ponuka poznávacích zájazdov !, viac info ››
Cestujte s CK MANDORA i za EXOTIKOU !, viac info ››

Španielsko

Španielsko je krajina v juhozápadnej Európe na Pyrenejskom polostrove a patrí už dlhú dobu k vyhľadavaným dovolenkovým destináciam a čím ďalej k viac navštevovaným krajinám. Svojim návštevníkom okrem dlhých piesočnatých pláži, malých zátok medzi skalami ponúka palmové promenády, vynikajúcu gastronómiu, romantické ostrovy, množstvo historických pamiatok ale aj zábavu v tanečnom rytme flamenca. 

Španielsko má dvojakú klímu - sucho na severe a horúco na juhu. Najideálnejšie mesiace pre vycestovanie sú od apríla do októbra. Letné teploty sa v Španielsku pohybujú okolo 25 až 35 °C, ale vďaka morskému vánku sú však i takto vysoké teploty ľahko znesiteľné.

 

Navštívte s nami najjužnejšiu časť Španielska - ANDALUZIU s pobrežím Costa del Sole s odletom z BratislavyCosta de Almeria s odletom z Košíc a Bratislavy alebo ostrovy MALLORKU, KANÁRSKE OSTROVY s odletom z Bratislavy.


 

 

TIPY NA VÝLET v Andalúzií:
MALAGA – hlavné mesto pobrežia Costa del Sole. Je známeho svojou krásou, rušným a rozmanitým stredomorským životom s nádherným prístavom. Nájdete tam pevnosť Alcazaba – starovekého paláca arabského kráľa Malagy, renesančnú katedrálu s mnohými vzácnymi sochami a obrazmi. Môžete si taktiež urobiť fotku s Pablom Picassom sediacom na lavičke.
SEVILLA – hlavné mesto Andalúzie. Najnavštevovanejšou pamiatkou je kráľovský palác Reales Alcazares datovaný od 14. Storočia. Je to perfektný príklad maurskej architektúry a štýlu mudéjar. Navštívte i Sevillskú katedrálu s vežou La Giralda, ktorá je najväčšou gotickou stavbou na svete a celkovo je po Bazilike Sv. Petra v Ríme a Katedrále Sv. Pavla v Londýne tretí najväčší kresťanský chrám. Je tu pochovaný Krištof Kolumbus.
GRANADA – návšteva svetoznámej Alhambry, obrovského stredovekého komplexu palácov a pevností maurských panovníkov, s nádhernými záhradami Generalife  a skvostnou architektúrou. Pamiatka bola zaradená do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCA.
CORDÓBA – mesto flamenca a býčích zápasov. Je unikátnou prehliadkou arabskej a židovskej kultúry. Nenechajte si újsť Cordóbsku mešitu, ktorá predstavuje spleť  architektonických štýlov, ďalej  židovskú štvrť, synagógu, mohutnú bránu Puerta del Puente, prejdite aj Rímsky most (Puente Romano), kde na jeho konci nájdete Torre de Calahorra, arabské opevnenie s dvoma vežami spojenými oblúkom
GIBRALTAR – britská enkláva na juhu Pyrenejského polostrova. Krásne výhľady, jaskyňa s neobyčajnou akustikou, priateľské opice a dych Británie.
TANGER - Maroko – prejazd lodným trajektom do Tangeru, nutný je pas. Môžete navštíviť staré mesto Kaschab, kde môžete ochutnať miestny čaj, dať si obed v miestnej reštaurácií s typickou marockou kuchyňou, nájdete aj štvrť hodvábu a kože.
RONDA - najkrajšie a najromantickejšie mesto Andalúzie. Dominantou mesta je mohutný kamenný most, ktorý spája mesto ponad hlbokú roklinu - kaňon El Tajo. Kaňon oddeľuje historické centrum od novej štvrte. Niektoré z domov v "Starom meste" ležia tesne nad priepasťou. Zaujímavý je i Palác Mondragón, múzeum, stará historická časť mesta s množstvom spletitých uliečiek.
ALMERIA - môžete navštíviť monumentálnu arabskú pevnosť z prvej polovice 10. stor. - Alcazaba- je druhým najväčším maurským hradom v Andalúzii, odkiaľ je nádherný výhľad na záliv a mesto. Prejdite sa starým mestom a hlavným námestím, 
navštívte múzeum na výrobu olivového oleja a nakúpte suveníry.
NÁRODNÝ PARK CABO DE GATA - Nijar Cabo de Gata - Nijar je najväčšou prírodnou chránenou oblasťou v Andalúzii s prekrasným výhľadom na divokú, pôvodnú krajinu a originálne geologické útvary. Nachádzajú sa tu fascinujúce skalné útesy, horské masívy, pieskové pláže s priezračnou vodou, maják Faro de Cabogata s vyhliadkou a malé dedinky San José a Arrecife de la Sirenas dokonale splývajúce s krajinou.
MINI HOLLYWOOD PARK OASYS (Taberna) - výlet do okolia púšte v Tabernas, kde môžete navštíviť tematický park Divokého západu - Mini Hollywood a Texas Hollywood. Spoznajte neopakovateľnú atmosféru čias kovbojov na koňoch, drevených krčiem a kostolíkov, kde sa natáčal jeden westernový film s takými hviezdami ako napr. Clint Eastwood, Harrison Ford, Terrence Hil a Bud Spenser. V parku sa nachádza aj mini zoo rezervácia, kde môžete pozorovať žirafy, tigre či biele nosorožce.
MOJACAR a NIJAR - typická biela dedinka Mojacar, kde môžete nakúpiť suveníry, prejsť sa úzkymi uličkami a obdivovať krásnu krajinu a výhľad na more. Dedinka Nijar je známa keramikou a textilným remeslom.