Alpský okruh a Bodamské jazero

Alpský okruh a Bodamské jazero
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava, Žilina, Banská Bystrica
Počet dní: 5
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

5-dňový autobusový poznávací zájazd s odchodom z Bratislavy a (ostatných miest za príplatok), raňajky, bez nočných jázd

 

Innsbruck - Schaffhausen - Mainau - Meersburg - Friedrichshafen - St. Gallen - Vaduz - Bolzano - Cortina d´Ampezzo


Program zájazdu:

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod k renesančnému zámku Ambras, prehliadka. Krátky presun do hlavného mesta Tirolska – Innsbrucku. Prehliadka námestia, katedrály, gotickej štvrte, ktorej symbolom je Zlatá strieška, cisársky palác. Program dňa zakončený návštevou jedinečného múzea Swarowski. Vo večerných hodinách ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, presun k Rýnskym vodopádom v meste Schaffhausen, ktorý je najväčším vodopádom v Európe vzhľadom na prietok vody, fakultatívne plavba loďou do tesnej blízkosti vodopádu. Pokračovanie na kvetinový ostrov Mainau s impozantným arborétom. Plavba loďou k hradu Meersburg zo 7. storočia – najstarší hrad na území Nemecka, prechádzka historickým centrom. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, presun do mesta Friedrichshafen, prehliadka centra a prístavu univerzitného mesta, ktoré je preslávené najmä vďaka Ferdinandovi von Zeppelinovi. Ten v meste založil továreň na vzducholode, návšteva Múzea vzducholodí so zaujímavými technickými expozíciami.  Odchod do švajčiarskeho St. Gallenu, prehliadka historického centra so slávnou barokovou katedrálou, ktorá patrí do zoznamu UNESCO, po prehliadke pokračovanie do hlavného mesta Lichtenštajnského kniežatstva – Vaduz. Prehliadka starého mesta pod kniežacím zámkom týčiacim sa na skale (fakultatívne možnosť návštevy). Ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, príchod do hlavného mesta južného Tirolska – Bolzana. Prehliadka historického centra, v ktorom sa stretáva nemecká kultúra a architektúra s talianskou a vytvárajú tak zaujímavý kolorit na pozadí masívnych vrchov. Možnosť návštevy archeologického múzea, kde je vystavený slávny 5000 rokov starý ľadový muž Őtzi, ktorý bol objavený na rakúsko-talianskych hraniciach. Pokračovanie Veľkou dolomitskou cestou, kde je možnosť vyviezť sa lanovkou na Sass Pordoi (2950 m). Z vrcholu sa naskytá nádherný výhľad na okolité viac ako 3000 m vysoké končiare, okrem iných na najvyšší vrch Dolomitov, končiar Marmolada (3343 m). Ubytovanie a nocľah.

5. deň – raňajky, transfer do exkluzívneho strediska Cortina d´Ampezzo, prezývaného aj „kráľovná Dolomitov“. Prehliadka romantického centra mesta, ležiaceho medzi 3300 m vysokými končiarmi Dolomitov, kde sa v roku 1956 konali Zimné olympijské hry. Možnosť návštevy olympijského štadióna. Zastávka pri jazere Misurina, obklopeného vysokými horskými štítmi, ktoré sa zrkadlia na jeho hladine. Transfer, príchod na Slovensko vo večerných hodinách.   

 

Nástupné miesta:

NR, TT, BA bez príplatkov,

NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR,

TN, ZH, PD, DUB, NM - 13 EUR,

BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR.

 

 

 

 

 

 

 

 

FIRST MINUTE ZĽAVA - 13% (bude odrátaná z uvedenej ceny zájazdu) - PLATÍ DO 1.4.2018

 

+ 3% zľava pri úhrade celej ceny zájazdu jednou spátkou

 

+ 2% zľava pre seniórov

 

+ 2% zľava pre mladomanželov do  1 r.  po sobáši

 

 

 

Pri kúpe zájazdu do 1.4.2018 postačí záloha 20%. Doplatok 50% sa vyžaduje do 1.5.2018, nejneskôr však 45 dní pred nástupom na zájazd. Doplatok do plnej ceny zájazdu sa vyžaduje uhradiť 30 dní pred nástupom na zájazd.

Alpský okruh a Bodamské jazero
Alpský okruh a Bodamské jazero
Alpský okruh a Bodamské jazero
Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaDosp.os./zákl. lôžko
19.08. - 23.08.2019autobusová4x raňajky330 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: doprava luxusným autokarom, 4 x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.


Cena nezahŕňa: 

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc).

Odporúčané: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň.
Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 135 EUR/4 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 110 EUR.

Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 13 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR.