ASSISI – ROCCAPORENA – CASCIA – LORETO - RIMINI - máj 2019

ASSISI – ROCCAPORENA – CASCIA – LORETO - RIMINI - máj 2019
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava
Počet dní: 7
Strava: 4x raňajky, 2x večera
Cenová kalkulácia zájazdu

7-dňový autobusový pútnický zájazd

 

Progam zájazd:

1. deň: Odchod z Červeníka o 19.00 hod., čerpacia stanica Zeleneč o 19.40 z Bratislavy Hlavnej železničnej stanice o 20.20 hod., nočný prejazd cez Rakúsko do Talianska.

2. deň: Na obed príchod do novej časti Assisi Santa Mária degli Angeli – prehliadka pútnického areálu , ktorého jadrom je bazilika Panny Márie Anjelskej, vybudovaná je nad dvomi kaplnkami, ktoré sú úzko spojené so životom a smrťou sv. Františka. Kostolík Panny Márie Anjelskej František našiel v schátranom stave. Zamiloval si toto miesto a tu sa stretával so svojimi bratmi a tu sv. František pochopil svoje povolanie. Kaplnka dostala názov Porciunkula - znamenajúca malý úsek zeme. František nikdy nechcel, aby ju bratia vlastnili. Neďaleko Porciunculy sa nachádza kaplnka „ Transit“ - stojí na mieste , kde Svätý František zomrel 3. októbra 1226. Kaplnka je vyzdobená freskami, ktoré zobrazujú smrť sv. Františka a jeho pohreb. Svätá omša, nocľah v blízkosti pútnického areálu.

3. deň: Celodenná prehliadka historického centra Assisi. Prehliadka komplexu S. Francesco - pozostáva z Dolného chrámu (Chiesa Inferiore - v tejto časti sa nachádza aj hrob sv. Františka), Horného chrámu (Chiesta Superiore) a kláštora Sarco Convento. Pred nimi je Námestie sv. Františka (Piazza Inferiore a Superiore). Sakrálny komplex je jednou z najstarších gotických pamiatok na území dnešného Talianska.[ Návšteva baziliky sv. Kláry - bazilika je postavená na mieste bývalého kostola sv. Juraja, kde sa František naučil čítať a získal prvé náboženské vzdelanie. Tu boli uložené od roku 1226 do roku 1230 jeho ostatky. V r. 1260 sem boli prenesené ostatky svätej Kláry a tiež sa sem do nového kláštora premiestnil rád klarisiek zo San Damiána. Prehliadku mesta ukončíme prechádzkou starobylými ulicami, námestiami a pripomenieme si miesta, spojené so životom sv. Františka, nocľah v novej časti Assisi.

4. deň: Ráno cesta pokračuje smerom do Cascie , do jedného z najväčších pútnických miest Talianska, ktoré je spojené zo životom sv. Rity z 15. st. – svätica je uctievaná ako patrónka beznádejných vecí. Návšteva dedinky Roccaporena, kde sa Rita narodila (rodný dom sv. Rity, kostol sv. Rity), poobede návšteva pútnického areálu v Cascii , kde sv. Rita vstúpila do kláštora, získala tu stigmy po tŕňovej korune, sv. omša, nocľah.

5. deň: Po raňajkách cesta pokračuje ku pútnickému miestu Loreto .Tamojší mariánsky pútnický kostol stojí na pahorku pri pobreží Jadranského mora. V bazilike nad morom sa ukrýva kaplnka nazývaná „ Domček Božej Matky“. Uctieva sa v nej loretánska Madona s Ježiškom v náručí. Podľa legendy bol tento domček (predsieň domčeka Panny Márie v Nazarete) anjelmi prenesený zo Svätej Zeme na Jadranské pobrežie - územie dnešného Chorvátska a odtiaľ do Loreta, svätá omša, navečer príchod na ubytovanie na Rimini, nocľah.

6. deň: Pobyt pri mori na Rimini, odchod v poobedňajších hod., nočný prejazd v buse

7. deň: Návrat do Bratislavy o 4.00 hod., do Červeníka cca o 5.00 hod.


FIRST MINUTE zľavy pre autobusové zájazdy na rok 2019: 

Pri objednávke zájazdu a úhrade zálohy do 15.12.2018 - 15% zo základnej ceny zájazdu

Pri objednávke zájazdu a úhrade zálohy do 31.12 2018 - 12% zo základnej ceny záajzdu

Pri objednávke zájazdu a úhrade zálohy do 31.01.2019 - 10% zo základnej ceny zájazdu

 

Pri objednávke a úhrade zájazdu do 31.12.2018 - 2% z ceny zájazdu

Vernostná zľava: 2% 

Zľavu za včasný nákup a vernostnú zľavu možno spočítať

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena / os.
12.05. - 18.05.2019autobusová4x raňajky + 2x večera335 € + pobytová taxa
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: doprava, 4 x nocľah, 4 x raňajky, 2 x večera, DPH, poistenie insolventnosti

Cena nezahŕňa: Komplexné poistenie: 16 €
Povinný poplatok: Pobytová taxa: 4 €