BARCELONA – ANDORA – LURDY – GENEVA - 5.6.2020

BARCELONA – ANDORA – LURDY – GENEVA - 5.6.2020
Doprava: letecká, autobusová
Odchod: Viedeň
Počet dní: 7
Strava: 4x raňajky, 2x večera
Cenová kalkulácia zájazdu

7 - dňový pútnický zájazd, tam transfer z Bratislavy, odlet z Viedne, späť autobusom (bez noci v autobuse) 4x raňajky, 2x večera


 

Barcelona – Montserrat  Andora – Lurdy – Le Pui  Lyon – Ars – Geneva

 

Mestečko Lurdy sa nachádza v južnom Francúzsku, v podhorí Pyrenejí v departmente Hautes-Pyrénées. Mestečko sa stalo najslávnejším pútnickým miestom vďaka mariánskym zjaveniam Panny Márie mladej Bernadete Soubirousovej, dcéry chudobného mlynára. K prvému zjaveniu došlo 11. Februára 1858 pred jaskyňou v Massabielle, a v nasledujúcich mesiacoch sa opakovalo 17 krát. K rozhodujúcemu zjaveniu došlo 25. Februára 1858, keď Matka Božia prikázala Bernadete aby sa umyla v prameni v jaskyni. Bernadeta síce prišla do jaskyne, no žiadny prameň nevidela. Avšak predsa len odstránila rukami hlinu, z pod ktorej vytryskol prameň. Prameň mal liečivú silu a od tých čias putujú ročne tisíce pútnikov za Lurdskou Pannou Máriou, ktorí sem prichádzajú s vďakou, pokorou v srdci i s nádejou na uzdravenie tela a pozdvihnutie ducha. Posolstvá Panny Márie nás motivujú k posilneniu našej viery, lásky k Bohu a k svojím blížnym.


Program zájazdu:


1. deň: stretnutie skupiny v Bratislave, transfer autobusom na letisko do Viedne s následným odletom do Barcelony, prehliadka mesta – – katedrála Sagrada Familia, metropolitná katedrála sv.Eulalie, La Rambla, námestie Catalunya, námestie Espanya, Montjuic a atď. Ubytovanie, večera a nocľah.

2. deň: raňajky, odchod do Lúrd cez Montserrat. Montserrat je benediktínsky kláštor na rovnomennom vrchu asi 40 km severozápadne od Barcelony. Stal sa významným pútnickým miestom a v súčasnosti ho navštevuje tisíce pútnikov. Uchováva sa v ňom milostivá socha Panny Márie La Moreneta. Popoludní odchod do Lúrd cez Andoru. Nocľah v Lurdoch.

3. deň: raňajky, prehliadka mesta, návšteva kúpeľov. Účast na eucharistickej procesii, po skončení večera v hoteli. Večer účasť na sviečkovej procesii, nocľah.

4. deň: raňajky, prehliadka areálu bazilík (dolná – Ružencová Bazilika, horná – Bazilika Nepoškvrneného Počatia, podzemná – Bazilika Pia X.). Krížová cesta (vedie za jaskyňou, Hornou bazilikou okolo vrchu, má dĺžku 1530 m, bola dokončená v roku 1912 a tvoria ju sochy odliate z kovu vo veľkosti okolo dvoch metrov). Účast na eucharistickej procesii, po skončení večera v hoteli. Večer účasť na sviečkovej procesii, nocľah.

5. deň: po raňajkách odchod do Lyonu s krátkou zastávkou v Le Puy, návšteva katedrály Notre-Dame-de-France z 11. storočia aj jej kláštora. Katedrála je na zozname svetového dedičstva UNESCO a je v románskom slohu s východnými a španielsko-maurskými vplyvmi. This site is also an important stopping point on the Way of St James (Santiago de Compostela pilgrim route). Ubytovanie a nocľah pri Lyone.

6. deň: raňajky, prehliadka mesta Lyon. Le Vieux Lyon je veľké historické centrum, ktoré je na zozname svetového dedičstva UNESCO a je najväčším súborom renesančných budov v Európe – katedrála Saint Jean, bazilika Notre Dame de Fourvière.Návšteva Ars. Ars – mesto, kde pôsobil a nakoniec zomrel farár Arský – Ján Mária Vianney. Odchod do Ženevy. Ubytovanie a nocľah.

7. deň: raňajky, krátka prehliadka mesta Ženeva – Vodná fontána (Jet d´Eau), katedrála Svätého Petra, Anglická záhrada (Jardin Anglais) a Kvetné hodiny (Horloge Fleurie). Odchod na Slovensko s príchodom v neskorých večerných až nočných hodinách.

 

Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu podľa okolností.

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena
05.06. - 11.06.2020letecká + autobusovápolpenzia690 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: 

  • letenka na trase Viedeň / Barcelona / Viedeň
  • transfer na letisko – Bratislava / Viedeň / Bratislava
  • 4x hotelové ubytovanie s raňajkami, 2x večera
  • preprava klimatizovaným autobusom podľa programu
  • odborný sprievodca
  • poistenie proti insolventnosti


Cena nezahŕňa:

  • komplexné cestovné poistenie Union 2,00 EUR / deň