Česko a Rakúsko - Brehmi Dunaja a Vltavy

Česko a Rakúsko - Brehmi Dunaja a Vltavy
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava, Banská Bystrica
Počet dní: 3
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

3-dňový autobusový poznávací zájazd bez nočných jázd, odchod z Bratislavy a rôznych miest (za príplatok), raňajky

 

Krems an der Donau  - Melk - Linz - Lipno nad Vltavou - Rožmberk nad Vltavou - Český Krumlov - Holašovice - Třeboň

 

Program:


1.deň: Odchod zo Slovenska v ranných hodinách, presun do oblasti Wachau, ktorá je od roku 2000 zapísaná na zozname UNESCO a dnes patrí k najnavštevovanejším oblastiam Rakúska. Prvou zastávkou je starými múrmi obohnané pokojné mesto Krems an der Donau, hlavné mesto vinárstva Dolného Rakúska - prehliadka centra mesta. Pokračovanie do mestečka Melk s impozantným benediktínskym kláštorom, ktorý preslávil vo svojom románe Meno ruže – Umberto Eco. Návšteva rozľahlého komplexu hrdo stojaceho na vysokom skalnom výbežku: nádvorie, barokový kostol, mramorová sála, knižnica považovaná za jednu z najkrajších v Rakúsku s rukopismi z 9. – 15. storočia, cisársky trakt, v ktorom je v múzeu vystavený Melkský kríž, považovaný za skvost stredovekého zlatníckeho umenia. Presun do hlavného mesta Horného Rakúska, Linzu. Staré mesto očarí významnými renesančnými stavebnými pamiatkami - rozsiahly Landhaus (krajinský parlament), Stará radnica, Mozartov dom, v ktorom skomponoval v roku 1783 „Linzer Symphonie“. Mesto je známe tiež vďaka najstrmšej železničnej trati v Európe, ktorá vedie na mestský kopec s panoramatickým výhľadom. Individuálne voľno, ubytovanie a nocľah.

2.deň: Raňajky, presun do Lipna nad Vltavou, pôvodnej drevárskej obce, ktorú vybudovanie vodnej nádrže Lipno v polovici 20. storočia zmenilo na vyhľadávané rekreačné stredisko. Lanovkou alebo pešou chôdzou je možné presunúť sa k jedinečnej „Stezce v korunách stromů“, odkiaľ sa naskytá pohľad do širokého okolia, fakultatívne plavba loďou, presun do neďalekého Rožmberku nad Vltavou, k jednému z najkrajších českých hradov, prehliadka. Pokračovanie do jedného z najkrajších a najnavštevovanejších miest Českej republiky - Českého Krumlova (UNESCO) – prekrásne historické centrum na brehoch Vltavy, zámok a hrad s rozsiahlou záhradou s unikátnym otáčavým hľadiskom, individuálne voľno. Ubytovanie a nocľah.

3.deň: Raňajky, krátka zastávka v malebnej dedinke Holašovice, preslávenej „vidieckym barokom“ s jedinečnou atmosférou. Ide o stredoveký systém obytných domov, sýpok a klenutých brán s dochovaným štukovým dekorom zapísaný na zozname UNESCO. Presun do mesta Třeboň, prehliadka zámku spojeného s Rožmberským a Schwarzenberským rodom, námestia s meštianskymi barokovými a renesančnými domami. Individuálne voľno. Návrat na Slovensko v podvečerných hodinách.

 

FIRST MINUTE ZĽAVA - 13% (bude odrátaná z uvedenej ceny zájazdu) - PLATÍ DO 1.4.2018
+ 3% zľava pri úhrade celej ceny zájazdu jednou spátkou
+ 2% zľava pre seniorov
+ 2% zľava pre mladomanželov do  1 r.  po sobáši
 
Pri kúpe zájazdu do 1.4.2018 postačí záloha 20%. Doplatok 50% sa vyžaduje do 1.5.2018, nejneskôr však 45 dní pred nástupom na zájazd. Doplatok do plnej ceny zájazdu sa vyžaduje uhradiť 30 dní pred nástupom na zájazd.

Termíny/Cenník:
TermínDopravaStravaDosp./základné lôžkoDosp./prístelkaDieťa do 15r./prístelka
11.05. - 13.05.2018autobusová2x raňajky145 € + príplatky135 € + príplatky125 € + príplatky
02.10. - 04.10.2018autobusová2x raňajky145 € + príplatky135 € + príplatky125 € + príplatky
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: doprava luxusným autokarom, 2 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.


Cena nezahŕňa:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2,- EUR/os./noc).


Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň.
Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 60 EUR/2 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 50 EUR.


Príplatok za nástupné miesta:
NR, TT, BA bez príplatkov,
NZ, KN, TO, PN, PE - 8 EUR,
TN, ZH, PD, DUB, NM - 11 EUR,
BB, ZV, PB, ZA, MT - 13 EUR.