FATIMA – LURDY – NICE - s kombinovanou dopravou 14.5.2020

FATIMA – LURDY – NICE - s kombinovanou dopravou 14.5.2020
Doprava: letecká, autobusová
Odchod: Viedeň
Počet dní: 9
Strava: 4x polpenzia, 4x raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

9 - dňový letecký pútnický zájazd, tam odlet z Viedne, späť autobusom, 4x polpenzia, 4x raňajky, sprievodca zájazdu kňaz


FATIMA – LURDY – LISABON – BARCELONA– MONTSERRAT– ANDORA AVIGNON – NICE

 

Každý rok prichádza vyše päť miliónov pútnikov do francúzskych Lúrd, aby sa modlili k Panne Márii v Massabielskej jaskyni. Mnohí z nich sú chorí a mnoho z nich sa tu uzdraví. Vyvrcholením programu je návšteva portugalskej Fatimy, ktorá sa dostala do povedomia po mariánskych zjaveniach v roku 1917. Posolstvá sú aktuálne dodnes.


Program zájazdu:

 

1. deň: odchod autobusom v ranných hodinách z Bratislavy / v prípade kolektívu i z iného mesta/ na letisko do Viedne s následným odletom do Lisabonu. Transfer autobusom do Fatimy. Ubytovanie a nocľah.

2. deň: raňajky, oboznámenie sa s pútnickým areálom. Prehliadka starej baziliky Panny Márie Ružencovej s hrobmi svätého Františka a svätej Hyacinty Marto a tiež sestry Lucie. Prehliadka modernej baziliky Najsvätejšej trojice. Večera, sviečková procesia, nocľah.

3. deň: raňajky, pokračovanie náboženského programu vo Fatime. Krížová cesta z Fatimy do dedinky Aljustrel. Návšteva rodných domov troch vizionárov Lucie Santos, sv. Francisca Marto a sv. Jacinty Marto. Večera, sviečková procesia, nocľah.

4. deň: raňajky, odchod autobusom do Lisabonu. Prehliadka mesta – pôvodné historické štvrte, ako je Alfama (najstaršia lisabonská štvrť, názov pochádza z arabského slova Al-hamma), Baixa (centrum mesta, štvrť vznikla po zemetrasení v roku 1755), Bairro Alto (Horná štvrť, centrum kaviarní, barov, kníhkupectiev, leží severne od námestia Praça de Camões), Belém (od slova Betlehem, štvrť na západe mesta, predmestie Lisabonu s dvomi pamiatkami zapísanými v zozname UNESCO), Estrela, Alcântara, Graça, Anjos, Xabregas. Odchod nočnou jazdou na Barcelony.

5. deň: raňajky, príchod do Barcelony. Prehliadka mesta. Barcelona je hlavné mesto Katalánska a provincie Barcelona. Má 1,6 milióna obyvateľov. Leží na pobreží Stredozemného mora na severovýchode Španielska. Po Madride je druhým najväčším španielskym mestom. Odchod na Monserrat. Ubytovanie, večera a nocľah.

6. deň: raňajky, prehliadka kláštora so zázračnou sochou Panny Márie. Pokračovanie v ceste do Lúrd cez Andoru. Ubytovanie a nocľah.

7. deň: raňajky, dopoludnia prehliadka pútnického areálu, krížová cesta (vedie za jaskyňou, Hornou bazilikou okolo vrchu, má dĺžku 1530 m, bola dokončená v roku 1912 a tvoria ju sochy odliate z kovu vo veľkosti okolo dvoch metrov), návšteva kúpeľov. Prehliadka mesta. Večera, Sviečková procesia. Nocľah.

8. deň: raňajky, odchod do Nice s krátkou zastávkou v Avignone. Prehliadka pápežského sídla. Večer príchod do Nice. Ubytovanie a nocľah.

9. deň: raňajky, odchod na Slovensko cez Taliansko a Rakúsko s krátkymi občerstvovacími zastávkami. Príchod na Slovensko v neskorých večerných až nočných hodinách.

 

Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu.

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena
14.05. - 22.05.2020kombinovaná4x polpenzia, 4x raňajky750 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: 

  • autobusová doprava
  • letecká doprava so všetkými poplatkami
  • 4x hotelové ubytovanie s raňajkami a večerami; 4x hotelové ubytovanie s raňajkami
  • sprievodca zájazdu, kňaz
  • poistenie CK voči úpadku
 

Cena nezahŕňa: 

  • komplexné cestovné poistenie Union 2,- Euro / osoba /1 deň