Istanbul De Luxe

Istanbul De Luxe
Doprava: letecká
Odchod: Košice, Viedeň
Počet dní: 4
Strava: polpenzia
Cenová kalkulácia zájazdu

4 - dňový letecký poznávací zájazd, odlet z Viedne alebo z Košíc, polpenzia

 

Program:


1. deň: odlet z Viedne resp. z Košíc do Istanbulu - mesta dvoch kontinentov, ktoré spája Európu s Áziou. Transfer autobusom z letiska do centra mesta, ubytovanie v hoteli, večera, krátka večerná vychádzka po centre Istanbulu, nocľah.
2. deň: raňajky, celodenná prehliadka najvýznamnejších pamiatok Istanbulu s miestnym sprievodcom (Modrá mešita so 6 minaretmi, Hipodrom, Egyptský obelisk, byzantský chrám Aghia Sophia). Veľmi atraktívnou bude tiež plavba loďou z Európy do Ázie cez Bospor a na najvyššom bode Istanbulu (Camlica) ochutnáte šálku pravého tureckého čaju. Návrat cez Bosporus Bridge späť do hotela v európskej časti mesta. Večera a nocľah.
3. deň: raňajky, celodenná prehliadka mesta s miestnym sprievodcom (slávny sultánsky palácový komplex Topkapi, rozľahlá podzemná vodná nádrž Yerebatanská cisterna). Panoramatická jazda popri Zlatom rohu so zastávkou pri akvadukte rímskeho cisára Valensa. Navštívite múzeum v bývalom kláštore Chora s najkrajšími byzantskými mozaikami na svete a palác Dolmabahce s jedinečnými klenotmi. Návrat do hotela, večera. Možnosť individuálnej prehliadky nočného Istanbulu, nocľah.
4. deň: raňajky, návšteva Veľkého bazára a Egyptského bazára. Obdivovať tu môžete ručne tkané koberce, kožené výrobky, šperky, hodváb, cukrovinky, korenie). To je ideálny záver zájazdu pre kúpu suvenírov, ktoré budú spomienkou na výnimočnú metropolu na dvoch kontinentoch. Transfer na letisko a odlet z Istanbulu do Viedne a Košíc.

Termíny/Cenník:
TermínDopravaStravaCena / os.
27.04. - 30.04.2018letecká3x polpenzia 361 € + príplatky
28.09. - 01.10.2018letecká3x polpenzia 361 € + príplatky
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa:
Ubytovanie: 3 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli v širšom centre Istanbulu.
Stravovanie: 3 x polpenzia.
Doprava: Letecká doprava: Viedeň - Istanbul a späť resp. Košice - Istanbul a späť.
Ostatné: doprava po Istanbule podľa programu klimatizovaným autobusom, prehliadky s miestnym tureckým sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

 

Cena nezahŕňa:
Povinné príplatky: letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 145 €/os.
Priplatky: za 1/1 izbu 90 €, Balíček vstupov 50 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 20 €/os.