Jordánsko 5 dni - odlet z Budapešti - november 2019

Jordánsko 5 dni - odlet z Budapešti - november 2019
Doprava: letecká
Odchod: Budapešť
Počet dní: 5
Strava: polpenzia
Cenová kalkulácia zájazdu

5-dňový letecký poznávací zájazd z Budapešti, so sprievodcom, s polpenziou, kúpanie v mori, konečná cena vrátane vstupov

 

Jordánsko je mnohými nedocenená krajina aj napriek svojej rozmanitej kultúre a histórii. Niektorí z nás ju poznajú iba v súvislosti s Petrou, mestom vybudovaným bájnymi Nabatejcami. Ale vedeli ste, že tu pobývali aj Rimania, ktorí tu vybudovali mesto porovnateľné s Pompejami? Jordánsko bolo istý čas aj domovom pre vládcov Osmanskej ríše. Domov to nie sú len paláce a murované domy, my Vám ukážeme, ako sa bývalo a býva v púšti. Zároveň zistíte ako asi vyzerá Mars, teda aspoň podľa tvorcov slávneho filmu Marťan, ktorý natáčali práve v Jordánsku. Takže kamera, klapka, akcia –  dovolenka ako z filmu len pre Vás.


Program zájazdu: 

 1. Deň: poobede odlet z Budapešti, ubytovanie pri Mŕtvom mori v 4* hoteli, voľný čas, večera v hoteli
 2. Deň: doobeda voľný čas pri Mŕtvom mori do cca 12.00-13.00, kde si vychutnáme pozitívne účinky liečivých minerálov obsiahnutých vo vode najnižšie položeného slaného jazera na svete. Exkurzia do Jerash – ktoré miestny nazývajú aj mesto pohybujúcich sa stĺpov alebo Pompeje východu. Toto miesto je jedným z najväčších a najlepšie zachovaných rímskych miest mimo Talianska. Jerash bol súčasťou zoskupenia Dekapolisu – obchodné združenie 10 miest, v ktorom žilo za jeho najväčšej slávy okolo 20tis. obyvateľov. Mesto ľudia postupne opúšťali kvôli nájazdom nepriateľov a častým zemetraseniam. Antická časť tohto mesta tak zapadla prachom a ľudia ho znovu začali objavovať v polovici 20.storočia. Vy máte jedinečnú možnosť toto miesto navštíviť a zistiť aj prečo dostalo prezývku „mesto pohybujúcich sa stĺpov“.  Noc v hoteli v Ammáne.
 3. Deň:  Exkurzia po Ammáne – pozrieme si svetlá veľkomesta a navštívite hlavné pamiatky: Citadela, z ktorej sa otvára krásny výhľad na mesto, rímske divadlo – je dominantou starého mesta z antických čias, Rainbow street – najznámejšiu ulicu Ammánu plnú obchodíkov a reštaurácií a nevynecháme ani ammánsku mešitu. (prehliadka zahŕňa zastávky pri jednotlivých pamiatkach, čas na fotenie. Nezahŕňa vstupy do pamiatok, vstupuje sa iba do Citadely.)  Transfer do Wadi Rum trvá okolo 4 hodín, nezabudnite si preto pribaliť k sebe do autobusu všetko čo budete potrebovať.

  Exkurzia a noc vo Wadi Rum  Budeme prechádzať scenériami, obklopení z oboch strán púšťou a horami, až kým prídeme do mesačného údolia Wadi Rum. Potom začneme  2-hodinovú jazdu v beduínskych džípoch. Navštívime Lawrenceov prameň a úžasné pieskové duny. Dáme si šálku čaju pri vatre a zastavíme sa, aby sme si pozreli dych vyrážajúci západ slnka. Potom sa vrátime do beduínskeho tábora na tradičnú večeru a ubytujeme sa v typických domčekoch v kempe, v ktorom je pre vás zabezpečený komfort 3* hotela. Domčeky sú útulne zariadené so vlastnou kúpeľňou, elektrinou a wifi.

 4. Deň:výlet do  Petry - strateného mesta vyrezaného do kameňa. Prejdeme sa roklinou Siq, uvidíme obeliskové hrobky, systém zavodňovania, kaligrafie, pokladnice a divadlá. Po prehliadke Petry nás čaká zaslúžený odpočinok. Potom sa presunieme naspäť do Ammánu.

  Exkurzia na bazár – sprievodca vás zoberie na návštevu „srdca Ammánu“ – veď kde inde spoznáte mesto lepšie ako na trhovisku, na ktorom to hýri farbami a chuťami? Garantujeme vám že tu si nakúpite tie najlepšie koreniny, ovocie, tabak či koláčiky…vaše chuťové bunky dostanú zabrať.

  Noc v hoteli v Ammáne.

 5. Deň: ráno odchod na odlet do Budapešti


Pozn. všetci cestujúci musia mať platný pas najmenej 6 mesiacov po návrate z Jordánska!


Ubytovanie hotel Jerusalem 3*+
Ubytovanie hotel Jerusalem 3*+
Ubytovanie hotel Jerusalem 3*+
Ubytovanie hotel Ramada 4*
Ubytovanie hotel Ramada 4*
Termíny/Cenník:
TermínDopravaStravaKonečná cena / os.
27.11. - 01.12.2019leteckápolpenzia780€
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou v Ammáne (2 noci), ubytovanie v kempe 3* s polpenziou (1 noc) a ubytovanie pri mori v 4* hoteli s polpenziou (1noc), letenky s malou batožinou na palubu, slovenského/českého sprievodcu, všetky transfery, exkurzie a vstupy v programe, víza do Jordánska

Cena nezahŕňa: cestovné poistenie 10€/osoba/pobyt, batožina do 20kg: 60€, doplatok za jednolôžkovú izbu 90€/osoba/pobyt

 

Ceny su na spatne potvrdenie!