Južná Morava s ochutnávkou vína

Južná Morava s ochutnávkou vína
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava, Banská Bystrica
Počet dní: 3
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

3-dňový autobusový poznávací zájazd, odchod z Banskej Bystrice, nástup po trase do Bratislavy, raňajky

 

 

Česká republika-náš najbližší sused, na ktorého sme pri cestách do európskych veľkomiest či prímorských stredísk takmer zabudli a predsa má svojím návštevníkom čo ponúknuť. Jedným z jej malebných regiónov je aj Južná Morava s prekrásnou prírodou, vzácnymi kultúrnymi pamiatkami, krátkou a dobrou dopravnou dostupnosťou, ale hlavne známym a kvalitným vínom , jedlom a folklórom.

MIKULOV - LEDNICE - VALTICE - BAŤOV KANÁL


Program:


1.deň: Odchod zo Slovenska /Banská Bystrica/ v predpoludňajších hodinách, nástupy po trase ZV, ZH, NR, TT, Bratislava. Cesta nonstop smer Mikulov. Podvečer hotelové ubytovanie priamo v MIKULOVE – hotel**plus. Krátka prehliadka mestečka, (možnosť večere v reštaurácii hotela, prípadne v meste v individuálnej réžii).

2.deň: Zosilnené raňajky 8.15 hod. odchod do blízkeho mestečka LEDNICE. 9.30 hod. vstup I. okruh, 150 CZK/os /reprezentačné sály/. Prehliadka zámku v štýle anglickej tudorovskej novogotiky. V parku sú cenné dreviny a najstarší skleník v Európe s tropickými a subtropickými rastlinami, minaret. Osobné voľno na obed. Popoludní presun do VALTÍC. Cca 14.15 hod. prehliadka zámku a zámockého sklepa za príplatok 150 CZK/os /cca 70 min/. Kratšie osobné voľno v mestečku Valtice. Návrat do Mikulova. Cca 19.00 hod. možná spoločná večera v štýlovej reštaurácii - sklípek Mikulov. Klient uhradí za večeru predom 23 EUR/os. Ochutnávka 6 druhov vín + bohatá štýlová večera s nápojmi. Nocľah hotel v Mikulove.

3.deň: Zosilnené raňajky od 7.00 hod., 8.00 hod. presun k skanzenu Strážnice. Prehliadka 60 CZK/os. Odtiaľ presun autobusom k Baťovmu kanálu do Spytihneva nad Uherským Hradišťom /do 30 km/, plavba začne o 13.00 hod. na trase Spytihněv - Spytihněv, loď 100 CZK/os. Hodinová plavba loďou Morava po rieke Morave, l x preplávanie plavebnou komorou. Popoludní po plavbe, cesta späť, návrat v podvečerných a večerných hodinách.

Termíny/Cenník:
TermínDopravaStravaCena / os.
14.09. - 16.09.2018autobusová2x raňajky129 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: 2 x hotelové ubytovanie /1/2 S+WC/** plus s raňajkami v Mikulove, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Man, sprievodcu, garančné poistenie Union.

 

Cena nezahŕňa:
Možné príplatky: Komplexné cestovné poistenie Union 2,00 EUR/os/deň.

Možné vstupy:
VALTICE – zámok a zámecký sklep  160 CZK/os, zámecký sklep a degustácia 4 vzoriek vín  60 CZK.

LEDNICE: zámok I. okruh 180 CZK/os, súkromné apartmány 150 CZK, 2 okruhy 290 CZK, skleník 60 CZK/os, minaret 50 CZK/os, jaskyňa 50 CZK, mládež a seniory zľavy.

Baťov kanál: Loď Mora 200 CZK/os, (spiatočný lístok, jednosmerný  140 CZK), skupiny zľavy

MIKULOV: štýlová pestrá večera s ochutnávkou vína  23 EUR/os.