Krásy ŠVAJČIARSKA

Krásy ŠVAJČIARSKA
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava, Žilina, Banská Bystrica, Zvolen, Liptovsky Mikulas, Trnava, Nitra
Počet dní: 5
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

5 - dňový autobusový poznávací zájazd, raňajky, rôzne nástupné miesta


Vaduz • Luzern • Pilatus • Bern • Broc • Vevey • Ženeva


Program zájazdu:


1.deň: odchod zo Slovenska v ranných hodinách NON STOP cez Rakúsko a Nemecko, zastávka v meste Vaduz, v hlavnom meste jedného z najmenších európskych štátov – Lichtenštajnska, ubytovanie v oblasti Luzernu.
2.deň: raňajky, prehliadka mesta Luzern, v ktorom sa nachádza najstarší drevený krytý most – Kaplnkový most s Vodnou vežou, centrum mesta s mestskými hradbami a historickými domami, návšteva katedrály sv. Leodegarda, Jezuitský kostol, Plevový most, v ktorého blízkosti sa v minulosti nachádzali vodné mlyny, Leví pamätník, ktorý je symbolom mesta. Lev bol vytesaný z prírodnej skaly na pamiatku hrdinskej smrti švajčiarskej gardy. Popoludní jazda najstrmšou zubačkou na svete na horu Pilatus (2128 m n. m.) opradenú mnohými legendami. Naskytne sa neopakovateľný výhľad na známe hory Rigi, Säntis, Titlis a jazero Vierwaldstattersee, návrat na ubytovanie.
3.deň: raňajky, presun do hlavného mesta Švajčiarska, Bernu. Prehliadka centra mesta zapísaného na zoznam UNESCO – hodinová veža Zytglogee, najvyššia katedrála Švajčiarska – Münster, federálny palác, medvedí výbeh na brehu rieky, ružová záhrada s pekným panoramatickým výhľadom na staré centrum mesta. Vďaka šiestim kilometrom arkád sa staré mesto môže pýšiť jednou z najdlhších krytých obchodných promenád v Európe. Presun do mestečka Broc, návšteva čokoládovne Cailler. Po prehliadke a nákupoch čokolády a čokoládových dobrôt odjazd do mestečka Vevey, ležiaceho pri Ženevskom jazere. Návšteva múzea venovaného práci a životu slávneho komika, režiséra, producenta a hudobného skladateľa Charlieho Chaplina, nachádzajúceho sa vo vile Manoir de Ban s výhľadom na Ženevské jazero, kde umelec žil posledných 25 rokov svojho života. Vo vile sa zachovalo veľa vecí z jeho života – kreslo, v ktorom sedával, klavír, na ktorom hrával, kuchyňa, rodinné fotografie a pod. Vila prešla rozsiahlou rekonštrukciou a premenila sa tým na multifunkčné výstavné priestory s najmodernejšou technikou. V areáli sa tiež nachádza javisko pod holým nebom, či priestory na skúšanie budúcich umelcov. Presun na ubytovanie do oblasti Ženevy.
4.deň: raňajky, prehliadka Ženevy, mesta ležiaceho pri Ženevskom jazere obklopeného pohoriami Álp a Švajčiarskou Jurou, je sídlom mnohých medzinárodných organizácií, centrom bankovníctva a známe výrobou hodiniek a klenotníctvom. Celodenná prehliadka mesta začína návštevou a komentovanou prehliadkou Paláca národov – európskeho sídla OSN, ďalej pokračuje centrom mesta, návštevou katedrály sv. Petra, z ktorej veže je jedinečná vyhliadka na Ženevské jazero s fontánou Jet d’eau. Voda z fontány strieka do výšky 140 metrov rýchlosťou 200 km/h a pôvodne slúžila ako poistná záklopka pre vodné zdroje pre mesto. Vo večerných hodinách odchod autobusom NON STOP na Slovensko. 
5.deň: príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách. 


ZĽAVA FIRST MINUTE 7% do 31.01.2019 + 2 % NAVIAC  pri úhrade 100% sumy za zájazd

ZĽAVA FIRST MINUTE 5% do 31.03.2019 + 2 % NAVIAC  pri úhrade 100% sumy za zájazd

ZĽAVA VERNÝ KLIENT 3%/osoba

Zľava bude odrátaná z uvedenej ceny zájazdu. 

Zľavy First minute a Senior 55+ sa dajú kumulovať. First minute zľava platí len na základne lôžko dospelej osoby z tabuľkových cien, neposkytuje sa na povinné príplatky ani na ceny prístelky. Zľava Senior 55+ sa môžu posktyovať i z ceny prísteliek. 

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena
21.06. - 25.06.2019autobusováraňajky319 €
15.07. - 19.07.2019autobusováraňajky319 €
24.08. - 28.08.2019autobusováraňajky319 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa:  doprava  klimatizovaným autobusom • 3 x ubytovanie s raňajkami • sprievodca 


Cena nezahŕňa:  

Povinné príplatky: pobytová taxa cca 2,- €/osoba/noc – platba na mieste. 

Možné príplatky: cestovné poistenie +10,- €/osoba/zájazd • nástupné miesto na autobus: LM, RK, MT, BB, ZV, ZH +15,- €, ZA, PB, IL, DCA +11,- €, TN, BN, PD, NM, PN, NR +8,- €, TT, BA bez príplatku • miestenka +7,- € • jednolôžková izba +110,- €/pobyt.  

Možné vstupy (na mieste): Bern: hodinová veža Zytglogee 20,- CHF • Vevey: múzeum Charlieho Chaplina 25,- CHF • Ženeva: Palác národov 12,- CHF. 

Ceny vstupov sú orientačné, počas roka sa môžu meniť.