Ligúrska riviéra s kúpaním - z Košíc i Prešova

Ligúrska riviéra s kúpaním - z Košíc i Prešova
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava, Košice, Poprad, Prešov, Žilina, Banská Bystrica, Zvolen, Liptovsky Mikulas, Trnava, Nitra
Počet dní: 6
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

6-dňový autobusový poznávací zájazd s odchodom z Bratislavy (z ostatných miest za príplatok), raňajky

 

San Remo - Savona - Pietra Ligure - Janov - La Spezia - Cinque Terre


Program zájazdu:

1. deň:  odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách. Tranzit cez Rakúsko do Talianska.

2. deň:  príchod do mesta kvetov - San Remo, prehliadka mesta - slávne Corso Imperatrice a tiež Corso Matteotti s kasínom, divadlom a kostolom San Siro. V popoludňajších hodinách prechádzka k pláži - oddych na pláži a kúpanie. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli.

3. deň: raňajky, prehliadka Savony zahrnujúca pápežský palác – Palazzo della Rovere, katedrálu – Cattedrale di Nostra Signora Assunta, vežu – Torre Leon Pancaldo, múzeum keramiky, hrad – Fortezza del Priamar, pamätník hrdinov – Monumento ai Caduti 1915-18. Poldenný oddych na pláži, v podvečer transfer do Janova, nocľah v hoteli.

4. deň:  raňajky, prehliadka Janova – po taliansky Genova, rodiska Krištofa Kolumba, Nikolu Paganiniho a Giuseppe Garibaldiho, najdôležitejšieho talianskeho prístavu a hlavného mesta Ligúrie, ktorého korene siahajú až do 5. st. pred n. l. Historické centrum mesta je zaradené do zoznamu historických pamiatok UNESCO. Prechádzka po Caruggi, ktoré predstavuje stupňovité bludisko starých úzkych kamenných uličiek a priechodov, rodný dom Krištofa Kolumba, Piazza de Ferrari, Palazzo Ducale, Dóm San Lorenzo, Dóm San Mateo, možnosť návštevy obrazárne v Palazzo Roso s dielami svetoznámych talianskych umelcov Caravaggia, Tiziana a ďalších známych maliarov. V Janove sa tiež nachádza 2. najväčšie akvárium v Európe s takmer všetkými druhmi živočíchov podmorského sveta. V modernej časti mesta zaujmú diela janovského rodáka, architekta Renzo Piano. Nocľah v hoteli.

5. deň:  raňajky, transfer do mesta La Spezia, odkiaľ sa budete môcť vydať vlakom do dediniek Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarila a Riomaggiore, spolu nazývané Cinque Terre, ktoré sú zaradené do zoznamu UNESCO. Tieto dedinky pritisnuté na skale sú navzájom prepojené kľukatými cestičkami a preto nie sú dostupné autobusom a ponúkajú dych vyrážajúce scenérie. V tejto oblasti sa v minulosti pestovalo a vyrábalo víno, ktoré v neskoršom stredoveku dodávali na anglické a francúzske kniežacie dvory. Návrat do La Spezia. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko, tranzit cez Rakúsko.

6. deň: príchod na Slovensko v poludňajších hodinách

 

FIRST MINUTE ZĽAVA - 13% (bude odrátaná z uvedenej ceny zájazdu) - PLATÍ DO 1.4.2019 
+ 3% zľava pri úhrade celej ceny zájazdu jednou spátkou - platí do 1.4.2019
+ 2% zľava pre seniorov nad 65+ - platí do 1.4.2019
+ 2% zľava pre mladomanželov do 1 r. po sobáši (platí celoročne)

V prípade, ak si zákazník nezakúpi k zájazdu komplexné cestovné poistenie, aktuálne platná zľava sa zníži o 2%. Zľava sa vzťahuje len na základné ceny, nevzťahuje sa na doplatky. 


Pri kúpe zájazdu do 1.4.2018 postačí záloha 20%. Doplatok 50% sa vyžaduje do 1.5.2019, najneskôr však 45 dní pred nástupom na zájazd. Doplatok do plnej ceny zájazdu sa vyžaduje uhradiť 30 dní pred nástupom na zájazd.

Garancia ceny - všetkým klientom ktorí uhradia plnú cenu zájazdu do 1.4.2019 sa garantuje, že ich cena sa nezmení ani pri zmene cien pohonných látok, alebo z iného, zákonom daného dôvodu. 

Ligúrska riviéra s kúpaním - z Košíc i Prešova
Ligúrska riviéra s kúpaním - z Košíc i Prešova
Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena dosp.osDospelá os. na prístelkeDeti do 15 r.
20.06. - 25.06.2019autobusová3x raňajky305 €295 €285 €
21.07. - 26.07.2019autobusová3x raňajky305 €295 €285 €
25.08. - 30.08.2019autobusová3x raňajky305 €295 €285 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Cena nezahŕňa:

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2,- EUR/os./noc)
Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň
Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 105 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 120 EUR, vlakový lístok do Cinque Terre (platba na mieste cca 16 EUR/ os.).

 

Príplatky za nástupné miesta:

NR, TT, BA bez príplatkov,

NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR

TN, ZH, PD, DUB, NM - 13 EUR

BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR

KE, PO, PP, LM, RK - 19 EUR