LISABON letecky - odchod z KE, odlet z Budapešti

LISABON letecky - odchod z KE, odlet z Budapešti
Doprava: letecká
Odchod: Košice, Budapešť
Počet dní: 5
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

5-dňový letecký zájazd s transferom z Košíc (za príplatok), odletom z Budapešti, s raňajkami, so sprievodcom

 

Program zájazdu: 
1.DEŇ 
odlet z Budapešti priamou linkou do Lisabonu. Lisabon, hlavné mesto Portugalska leží na konci západnej kontinentálnej Európy a na začiatku Atlantického oceánu. Mesto z dávnych dôb námorných objaviteľov, ktoré je plné nádherných pamiatok. Po prílete Vás na letisku privíta slovensky / česky hovoriaci sprievodca. Nasleduje presun do hotela v centre mesta, ubytovanie a individuálne voľno. 
2.DEŇ
po raňajkách stretnutie so sprievodcom. Poldenná prehliadka centra mesta peši alebo mestskou dopravou. Poznávanie starobylých uličiek najstaršej štvrte mesta Alfami - Praça de Comércio, veža Santa Justa kam vedie železný výťah. Navštívime štvrt Rossio a aj historickú štvrt Baixa tzv. Dolné mesto postavené koncom 18. storočia po ničivom zemetrasení. V popoludňajších hodinách individuálne voľno. Počas osobného voľna odporúčame návštevu „Time out Market Lisboa“ - historická tržnica, ktorá sa zmenila na moderný kultúrny a umelecký „stánok“ Lisabonu s gastronomickými špecialitami a kulinárskym zážitkom. Miesto je aktuálne dejiskom zábavy, dobrého jedla a stretávania sa ľudí rôzneho veku a kultúr. 
3.DEŇ 
po raňajkách odchod na celodenný výlet do okolia Lisabonu. Vyberieme sa na jedno z najromantickejších miest krajiny, mesto Sintra. Pohorie Serra da Sintra skrýva veľa architektonických tajomstiev. Navštívime kráľovský palác Palacio da Pena a historické centrum mesta Sintra. Prehliadka bude pokračovať zastávkou na 140 m vysokom útese Cabo da Roca, najzápadnejšieho miesta európskeho kontinentu. Pokračovanie do miest, ktoré domáci nazývajú aj „lisabonská riviéra“ letoviská Cascais a Estoril. Podvečer návrat do hotela, individuálne voľno.
4.DEŇ 
po raňajkách stretnutie so sprievodcom. Poldenná prehliadka starobylej časti Lisabonu – Belém s kláštorom sv. Gerónyma, veže Torre de Belém a maurskej pevnosti Casstello de Sao Jorge (hrad Sv. Juraja). Popoludní možnosť fakultatívneho výletu do Fátimy. Fátima je jedno z najnavštevovanejších pútnických miest sveta. 
5.DEŇ 
po raňajkách v hoteli odchod na letisko a odlet priamou linkou z Lisabonu do Budapešti. Predpokladaný prílet do Budapešti je v popoludňajších hodinách. 
 
* Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia a pod. vyhradená.

FIRST MINUTE zľava do 31.03.2019

zľava 20% z ceny zájazdu 

Zľava bude odrátaná zo základnej ceny zájazdu. 


Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena / os.
09.05. - 13.05.2019leteckáraňajky569 € + poplatky
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa:
- letenku na trase Budapešť – Lisabon – Budapešť, 
- 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru), 
- 4x ubytovanie s raňajkami v 2* hoteli, 
- transfer z letiska so slovenským resp. českým sprievodcom, 
- celodenný výlet a doprava do okolia Lisabonu na trase Sintra - Cabo da Roca - Cascais, 
- sprievodcu podľa programu, 
- program (bez vstupov), 
- zákonné poistenie insolventnosti a DPH.

Cena nezahŕňa:
 Povinné poplatky:  servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) 129 €, 

- turistickú taxu 1,- €/noc platí sa na mieste v hoteli
- nepovinný transfer Košice - letisko v Budapešti - Košice 70,- €, 
- cestovné poistenie UNION, 
- fakultatívny výlet do Fátimy, 
- vstupy počas programu, 
- lístky na verejnú dopravu