LURDY - FATIMA (Turín, Lurdy, Fatima, Montserrat, La Sallete, Mariazel)

LURDY - FATIMA (Turín, Lurdy, Fatima, Montserrat, La Sallete, Mariazel)
Doprava: autobusová
Odchod: Prešov
Počet dní: 10
Strava: 5x raňajky, 4x večera
Cenová kalkulácia zájazdu

10 - dňový autobusový pútnicky zájazd, odchod z Prešova, s nástupom po Slovensku, 5x raňajky, 4x večera

 

Turín, Lurdy, Fatima, Montserrat, La Sallete, Mariazel

 

Rámcový program zájazdu:

 

1.deň: odchod z Prešova cca 9:00hod..
2.deň: príchod do Turína – mesto Dona Bosca, zástavka na Valdoku miesto ktoré začal budovať Don Bosco je tu na žiadosť Panny Márie postavená krásna bazilika ,taktiež je tu pochovaný sv. don Bosco a Mária Mazarelova zakladateľka ženskej vetvy rehoľníčok Panny Marie Auxiliatrice, návšteva Dómu kde je ukryté Turínske Plátno – Sindone v ktorom bol zabalený Pán Ježiš po smrti, nocľah.
3.deň: raňajky, v skorých ranných hodinách odchod do Lúrd, účasť na sviečkovom sprievode a požehnaní so Sviatosťou Oltárnou, sviečková procesia, večera, nocľah.
4.deň: raňajky, náboženský program - návšteva múzeí, bazilík, účasť na Medzinárodnej sv. omši, krížová cesta, premietanie diapozitívov o histórií Lúrd, bazény, návšteva rodného domu sv. Bernadety, večer po sviečkovom sprievode odchod z Lúrd do Fatimy.
5.deň: príchod do Fatimy, sv. omša, náboženský program, návšteva rodiska Lucie, Františka a Hyacinty, účasť na sviečkovom sprievode, večera, nocľah.
6.deň: raňajky, návšteva Cova da Iria, miesto kde sa deťom zjavovala Panna Mária, prehliadka bazilík a celého komplexu, večera, podvečer odchod z Fatimy , nočná jazda.
7.deň: príchod na Montserrat, prehliadka Montserratu - najznámejšie pútnické miesto Katalánska, Benediktínsky kláštor, bazilika P. Márie so sochou Čiernej Madony, večera, nocľah.
8.deň: raňajky, odchod do La Salette, účasť na sviečkovej procesii, nocľah.
9.deň: raňajky, prehliadka La Salette - jedno z najznámejších pútnických miest vo Francúzsku, kde sa zjavila Panna Mária dvom pastierom vo Francúzskych Alpách, nočná jazda do Mariazellu.
10.deň: príchod do Mariazellu, najväčšieho pútnického miesta Rakúska, prehliadka, krížová cesta, sv. omša, večer príchod do Turzovky.

 

Ubytovanie: hotel **, dvoj a troj. lôžkové izby - sprcha/WC

Doprava: klimatizovaný  autobus s audio - video zariadením, vysoké sklopné polohovateľné sedadlá, predaj teplých a chladených nápojov, plná klimatizácia, individuálne osvetlenie, izolačné zasklenie.

Stravovanie: kontinentálne raňajky - podávané sladké pečivo (niekde môže byť chlieb či bageta) maslo, džem, čaj alebo káva, večera výber z menu hotela.

Pasové a vízové povinnosti: platný cestovný pas, alebo občiansky preukaz, víza nie sú potrebné.

Trasa cesty: PO, ZA, BA, La Sallete, Lurdy, Fatima, Montserrat, Turín, Mariazell a späť

 

Poznámka: CK si vyhradzuje právo zmeny programu, trasy cesty, a predpokladaných časov príchodov na miesta určenia. Počas jazdy autobusom technická prestávka každé 3 – 4 hod.

Termíny/Cenník:
TermínDopravaStravaCena / os.
10.06. - 19.06.2019autobusová5x raňajky, 4x večera499 € + príplatky
23.09. - 02.10.2019autobusová5x raňajky, 4x večera499 € + príplatky
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa:

  • 5x nocľah, 5x raňajky, 4x večera
  • doprava
  • zodpovedný zástupca CK
  • poistenie zájazdu CK, DPH
  • účasť kňaza 

Cena nezahŕňa:

  • komplexné cestovné poistenie - možnosť uzavrieť v CK v sume 17,50,-€ na os./pobyt, komplexné cestovné poistenie PLUS 25,90,-€ os./pobyt

Povinné príplatky: pristupovanie po trase: Prešov – Poprad 15,-€; Ružomberok - Žilina 12,-€; Trenčín 8,-€ ; Trnava 4,-€