Maria Saa – Lurdy – Barcelona s kombinovanou dopravou - 26.5.2020

Maria Saa – Lurdy – Barcelona s kombinovanou dopravou - 26.5.2020
Doprava: letecká
Odchod: Bratislava
Počet dní: 7
Strava: 6x raňajky, 3x večera
Cenová kalkulácia zájazdu

7 - dňový pútnický zájazd s kombinovanou dopravou, tam autobusom, späť letecky do Viedne, transfer do Bratislavy, 6x raňajky, 3x večera


Maria Saal – La Salette – Avignon – Lurdy – Barcelona


Mestečko Lurdy sa nachádza v južnom Francúzsku, v podhorí Pyrenejí v departmente Hautes-Pyrénées. Mestečko sa stalo najslávnejším pútnickým miestom vďaka mariánskym zjaveniam Panny Márie mladej Bernadete Soubirousovej, dcéry chudobného mlynára. K prvému zjaveniu došlo 11. Februára 1858 pred jaskyňou v Massabielle, a v nasledujúcich mesiacoch sa opakovalo 17 krát. K rozhodujúcemu zjaveniu došlo 25. Februára 1858, keď Matka Božia prikázala Bernadete aby sa umyla v prameni v jaskyni. Bernadeta síce prišla do jaskyne, no žiadny prameň nevidela. Avšak predsa len odstránila rukami hlinu, z pod ktorej vytryskol prameň. Prameň mal liečivú silu a od tých čias putujú ročne tisíce pútnikov za Lurdskou Pannou Máriou, ktorí sem prichádzajú s vďakou, pokorou v srdci i s nádejou na uzdravenie tela a pozdvihnutie ducha. Posolstvá Panny Márie nás motivujú k posilneniu našej viery, lásky k Bohu a k svojím blížnym.

 

Program zájazdu:


1. deň: odchod autobusom v skorých ranných hodinách z Bratislavy /v prípade kolektívu i z iného mesta/ do Maria Saal. Krátka prehliadka významného pútnického miesta Rakúska – Korutánska. Pokračovanie v ceste do Talianska. Ubytovanie a nocľah pri Piacenze.

2. deň: raňajky, transfer na La Salettu. Prehliadka pútnickeho areálu, večerný náboženský program. Ubytovanie, večera a nocľah.

3. deň: po raňajkách, odchod do Lúrd s krátkou zastávkou v Avignone /pápežské sídlo/. Ubytovanie a nocľah.

4. deň: raňajky, dopoludnia krížová cesta (vedie za jaskyňou, Hornou bazilikou okolo vrchu, má dĺžku 1530 m, bola dokončená v roku 1912 a tvoria ju sochy odliate z kovu vo veľkosti okolo dvoch metrov), prehliadka mesta. Návšteva kúpeľov. Popoludní Eucharistická procesia, večera, Sviečková procesia. Nocľah.

5. deň: po raňajkách prehliadka mesta. Návšteva kúpeľov. Popoludní Eucharistická procesia, večera, Sviečková procesia. Nocľah.

6. deň: po raňajkách odchod do Barcelony s krátkou zastávkou v Carcassonne. Patrí k najzachovalejším starovekým pevnostným mestám v celej Európe, preto bolo roku 1997 zaradené na zoznam kultúrnych pamiatok organizácie UNESCO. Ubytovanie a nocľah v Barcelone.

7. deň: raňajky, prehliadka mesta – katedrála Sagrada Familia, metropolitná katedrála sv.Eulalie, La Rambla, námestie Catalunya, námestie Espanya. Transfer na letisko s následným odletom do Viedne. Po prílete bude transfer autobusom na Slovensko do Bratislavy /v prípade kolektívu i do iného mesta/.

 

Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu podľa okolností.

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena / os.
26.05. - 01.06.2020kombinovaná6x raňajky, 3x večera650 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: 

  • autobusová doprava
  • 6x hotelové ubytovanie s raňajkami, 3x večera
  • preprava klimatizovaným autobusom podľa programu
  • odborný sprievodca - kňaz
  • poistenie CK voči úpadku

 

Cena nezahŕňa:

  • komplexné cestovné poistenie Union 2,00 EUR / deň