Mariazell - odchod z B. Bystrice

Mariazell - odchod z B. Bystrice
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava, Banská Bystrica
Počet dní: 1
Strava: bez stravy
Cenová kalkulácia zájazdu

1-dňový pútnicko-poznávací autobusový zájazd, bez stravy, rôzne nástupné miesta


Mariazell - najvýznamnejšie pútnické miesto Rakúska, navštevované pútnikmi z celej Európy, leží asi 120 km juhozápadne od Viedne /870 m.n.m/. V zaujímavej východoštajerskej krajine, ktorú tvoria ALPY, jazerá a rieka Salza, sa v goticko - barokovej bazilike nachádza kaplnka so sochou Panny Márie, nazývanou tiež Veľká Matka Rakúska. Prekrásne je aj okolie, do ktorého sú zakomponované kaplnky, krížová cesta, kalvária, ružencová cesta, pohyblivé jasličky, stanica lanovky na Gemeindealpe, Burgeralpe /1270 m/ a ľadovcové alpské jazero ERLAUFSEE.


Program: 


Odchod z Banskej Bystrice o 03.30 hod., nástupy ZV, ZH, NT, TT, Bratislava 06.30 hod., cesta nonstop do Mariazellu /401 km/, príchod cca 10.00 hod., možnosť krížovej cesty a návšteva pohyblivých jasličiek (miestna atrakcia, nachádza sa v jednom súkromnom dome na Kalvarienbergu blízko Kalvárie a demonštruje 12 scén z Nového zákona so 130 pohybujúcimi sa figúrkami na betlehemskom kopci. Ručne ho vyhotovil p. Habertheuer), prípadne v rámci osobného voľna po svätej omši. Prehliadka miestnej rodinnej fabriky ARZBERGER (výroba známych bylinkových mariazellských likérov) spojená s ochutnávkou. Osobné voľno, možnosť návštevy miestnej klenotnice za poplatok a iných atrakcií mestečka, napr. výlet kabínkovou lanovkou na Burgeralpy, výrobňu medovníkov, voskov a šnapsu v rodine
Pirkerovcov. Cestou späť sa ešte zastavíte pri jazere Erlaufsee. Odchod cca 16.30 hod., návrat v neskorých večerných hodinách (Bratislava cca 20.00, Banská Bystrica cca 23.30 hod.).

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena
26.05.2018autobusovábez stravy38 €
21.07.2018autobusovábez stravy38 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Man, sprievodcu, poistenie Union proti úpadku CK.


Cena nezahŕňa: 

Možné príplatky:
komplexné cestovné poistenie Union 2 EUR /os/deň.


Možné vstupy:
Návšteva likérky Arzberger s ochutnávkou  2 EUR, Pohyblivé jasličky – dospelý  1,10 EUR, deti  0,80 EUR, Klenotnica v Mariazelli:  4 EUR, deti zľava  1,50 EUR, Kabínková lanovka: od  14,80 EUR, deti  9,50 EUR, Výrobňa voskov, medovníkov, pálenica od  6,50 EUR s ochutnávkou.

Kolektívy možnosť výberu aj iného termínu.