Okruh Dánskym kráľovstvom

Okruh Dánskym kráľovstvom
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava, Brno
Počet dní: 5
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

5 - dňový autobusový poznávací zájazd, odchod z Bratislavy alebo Brna, raňajky


Jelling - Odense - Roskilde - Kongens Lyngby - Kodaň


Program zájazdu:


1. deňOdchod z Bratislavy do Brna(2.nástupné miesto) v skorých ranných hodinách, cesta cez Nemecko do prístavného mesta Kiel, známeho svojimi jachtárskymi súťažami .Námorný prístav, zámok prebudovaný ruskou cárovnou Katarínou Veľkou, opera, kostol sv. Mikuláša, radničná veža so zvonkohrou postavená podľa sv. Marka v Benátkach, pešie a nákupné korzo Holstestrasse a Dänisch Strasse. Ubytovanie v oblasti
Flensburgu.

2. deň: Po raňajkách odchod na Jutský polostrov do Dánska. Návšteva kráľovského mestečka Jelling, jedného z najvýznamnejších archeologických nálezísk Dánska, u miestneho kostola sa zachovali kamene z 10. storočia, zapísané spoločne s dvoma veľkými mohylami na zoznam UNESCO. Potom Egeskov Slot - záhradami obklopený a jeden z najlepšie zachovaných renesančných vodných zámkov severnej Európy, nasleduje Odense - stredisko ostrova Fyn, rodisko spisovateľa Hansa Christiana Andersena, Andersenov rodný dom, katedrála sv. Knuta, mestská radnica inšpirovaná toskánskou Sienou, zámok prestavaný zo starej nemocnice. Ubytovanie, nocľah.
3. deň: Po raňajkách prejazd po najvyššom dánskom moste cez Veľký Belt na ostrov Sjaelland a návšteva Roskilde, bývalého sídelného mesta dánskych kráľov, ležiaceho na konci Roskildského fjordu, múzeum vikingských lodí, katedrála sv. Lukáša - pohrebné miesto dánskych kráľov zapísané na zozname UNESCO. Popoludní kráľovský zámocký komplex Frederiksborg Slot, vybudovaný kráľom Frederikom II. na troch ostrovčekoch (v zámockej kaplnke boli pomazaní všetci dánski králi z Oldenburskej dynastie). Potom opevnený renesančný zámok Kronborg Slot, vypínajúci sa na morskom pobreží a preslávený ako Elsinore drámou Hamlet Williama Shakespeara (UNESCO). Ubytovanie.
4. deň: Po raňajkách krátka zastávka v skanzene ľudovej architektúry v Kongens Lyngby (založený už v roku 1897 ako jeden z najstarších na svete), potom celodenný program v hlavnom meste Kodani, kráľovský palác Amalienborg, bývalé kráľovské sídlo Christiansborg - dnes parlament, katedrála Frue Kirke, prístav, socha Malej morskej víly, svetovo preslávený zábavný park Tivoli. V neskorých večerných hodinách odchod do Nemecka, cesta domov.
5. deň: Popoludní návrat do Brna, následne transfer do Bratislavy.

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena
10.07. - 14.07.2019autobusováraňajky369 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: doprava luxusným autobusom, 3x ubytovanie s raňajkami, služby sprievodcu.


Cena nezahŕňa: Vstupy, komplexné cestovné poistenie.