PARÍŽ – LONDÝN - Košice - marec 2019

PARÍŽ – LONDÝN - Košice - marec 2019
Doprava: autobusová
Odchod: Košice
Počet dní: 8
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

8-dňový autobusový poznávací zájazd, z Košíc smerom na Oravu, so sprievodcom, s raňajkami 

 

Program zájazdu: 

1.deň –  odchod zo Slovenska. 

2.deň – v ranných hodinách príchod do Paríža, pešia prehliadka historických pamiatok v centre mesta: Panteon, univerzita  Sorbonna, bulvár St. Michel, katedrála Notre Dame, kráľovský palác Palais Royal, Conciergerie, radnica, plavba loďou po Seine. Výstupime na Eiffelovu vežu, ubytovanie, nocľah.

3.deň – ráno odchod do Versailles, návšteva kráľovského zámku a záhrad –  znaku zašlej slávy francúzskych kráľov. Po obede autobusová prehliadka  La Défense, Champ – Elysées, Árc de Triomphe, námestie Pigalle, návšteva štvrti Montmartre s bazilikou Sacre Coeur a námestím umelcov.  Možnosť prehliadky svetoznámej galérie Louvre s množstvom umeleckých diel, námestie Place de la Concorde, možnosť návštevy Invalidovne –  miesta Napoleonovej hrobky, Rodinovho múzea a múzea d´Orsay .

4.deň – presun z Calais, trajektom cez kanál La Manche do Londýna. Prehliadka mesta: Westminsterské opátstvo s katedrálou, ktorá je korunovačným miestom anglických kráľov, Parlament a hodinová veža Big Ben, známa atrakcia Londýnske oko s nezabudnuteľným výhľadom na mesto z výšky 135 m.

5.deň – Buckinghamský palác, oficiálne sídlo kráľovskej rodiny (možnosť vidieť striedanie stráží), pamätník kráľovnej Viktórie, Trafalgar Square s Národnou galériou (galéria vlastní najväčšiu a najcennejšiu zbierku obrazov na svete) a pamätníkom admirála Nelsona. Prechádzka po Piccadilly Circus a West End.

6.deň – transfer do Windsoru – sídla kráľovskej rodiny a zároveň najdlhšie obývaného hradu na svete (skoro 1000 rokov), ktorý dal postaviť ešte Viliam Dobyvateľ. Prechádzka po Oxford Street – ulici plnej obchodov, možnosť návštevy Hyde parku (Speaker’s Corner), alebo niektorého z vynikajúcich londýnskych múzeí: Britského, Prírodopisného alebo Múzea vedy. Návrat do hotela vo večerných hodinách.

7.deň – prehliadka 900 rokov starej pôvodne kráľovskej pevnosti Tower, ktorá v minulosti slúžila aj ako obávané väzenie a v súčasnosti sú v nej uložené korunovačné klenoty, most Tower Bridge, prechádzka k veľkolepej Katedrále St. Paul’s. V prípade záujmu možnosť návštevy Tate Modern Gallery (galéria moderného umenia), alebo Museum of London – múzeum vzniku a histórie Londýna či múzeum Sherlocka Holmesa, možnosť prehliadky mesta známym poschodovým autobusom. Odchod z Londýna a nočný prejazd na Slovensko.

8.deň – návrat na Slovensko vo večerných hodinách.

 

Ubytovanie: motel – trojposteľové izby

 

Pri objednaní zájazdu postačuje záloha = 70 €/ osoba, doplatok 30 dní pred nástupom na zájazd. 

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravovanieCena / os.
02.03. – 09.03.2019autobusováraňajky364 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: doprava, poplatky, trajekt, sprievodca, 5x ubytovanie, 5x raňajky, mestská daň

Cena nezahŕňa:  Fakultatívna plavba po riekach, vyhliadkový autobus, vstupné na Eiffelovu vežu, vstupy do múzeí,

Nepovinný príplatok: Jednoposteľová izba – 50 €, dvojposteľová 30,- €

Povinné príplatky: komplexné cestovné poistenie  – 16,- € (UNION)