PEKING-XIAN-ŠANGHAJ - "Za vôňou Číny a terakotová armáda"

PEKING-XIAN-ŠANGHAJ - "Za vôňou Číny a terakotová armáda"
Doprava: letecká
Odchod: Košice, Budapešť, Prešov
Počet dní: 10
Strava: polpenzia
Strava: raňajky, obed
Cenová kalkulácia zájazdu

10-dňový letecký zájazd, odlet z Budapešti, trasnfer z Prešova (Košíc), polpenzia, sprievodca

 

Porovnajte na vlastné oči minulosť a súčasnosť jednej z najstarších civilizácií sveta. Stretnite sa s najväčšími nábožensko-filozofickými prúdmi Orientu. Spoznáte staré Zakázané mesto v Pekingu, vykročíte na schody Veľkého čínskeho múru-symbolu krajiny, člnom sa preplavíte po rieke v Šanghajských benátkach. Z najvyššieho mrakodrapu Šanghaja spoznáte toto nikdy nespiace moderné mesto. Nebudú chýbať typické parky, ľudia cvičiaci Tai Chi, terakotová armáda vyrážajúca dych a tiež sa dozviete, ako sa robí pravá bavlna. Najvzácnejšie drahokamy z čínskej pokladnice za 10 dní.


Program zájazdu: 

1.deň: ODLET z Budapešti.
2.deň Prílet do Pekingu.

Po prílete, transfer do hotela. Následne preskúmate tradičný život starej časti mesta, oblasť Hutong jazdou cyklorikšami pomedzi úzkymi a kľukatými uličkami. Večer prechádzka po najznámejšej nákupnej ulici Wangfujing.

3.deň: Námestie Nebeského pokoja /Tiananmen Square/, Zakázané mesto, Chrám nebies
Po raňajkách navštívite Námestie nebeského pokoja, symbol mesta a zlatý klinec každej návštevy Pekingu. Zakázané mesto bude vašim popoludňajším cieľom. Cisári dynastií Ming a Qing vládli Číne viac ako 500 rokov z tohto najväčšieho cisárskeho palácového komplexu na svete. Popoludní budete žasnúť nad veľkosťou Chrámu nebies, kde cisári prinášali obete bohom a modlili sa za dobrú úrodu. Môžete tu vidieť desiatky ľudí cvičiacich TaiChi.

4.deň: Veľký čínsky múr /časť Badaling/ Changling hrobky dynastie MING a Posvätná cesta
V dopoludňajších hodinách sa odveziete k najznámejšej časti Veľkého čínskeho múru – časť Badaling. Buďte hrdinom a vystúpte na vrchol múru (2 hodiny). Popoludní navštívite Changling hrobky a jeden z najslávnejších z 13 hrobov dynastie Ming, ktorý je mauzóleom cisára Yongle. Prejdete sa po Posvätnej ceste lemovanej kamennými sochami (12 ľudských postáv a 24 zvierat), ktoré sú dôležitými ozdobami mauzólea.

5.deň: Letný palác, Záhrada cnosti a harmónie, Olympijský štadión /Vtáčie hniezdo a Vodná kocka, nočný presun vlakom do Xianu
Po raňajkách navštívite Letný palác, nádherné záhrady s množstvom cisárskych palácových stavieb na brehu Veľkého jazera. Palác je rovnako slávny ako Zakázané mesto a je jednou z popredných atrakcií Pekingu. Pozriete si mramorovú loď čistoty a pokoja – cisárovnej Cch´-si. Následne sa presuniete do areálu Olympijských hier 2008, ktorého súčasťou je známe „Vtáčie hniezdo“ a „Vodná kocka“. Vo večerných hodinách nočný presun vlakom do Xianu.

6.deň: Terakotová armáda, Múzeum umenia Tang Bo s kolekciou umenia Shaanxi, Moslimská štvrť
V dopoludňajších hodinách prehliadka hlinenej armády – Múzeum terakotových bojovníkov a koní v ich životnej veľkosti usporiadaných v bojových formáciách, tiež považovaný za 8 div sveta. V popoludňajších hodinách návšteva múzea umenia Tang Bo, v ktorom nájdete zbierku ľudového umenia Shaanxi /považovaný za kolísku čínskej civilizácie/. V moslimskej štvrti ochutnáte pravé miestne občerstvenie. Možnosť /individuálne/: návšteva Tang Dynasty Show s tancom a hudbou.

7.deň: Mestské hradby /Xian, Veľká Mešita, Pagoda malej divej husy, nočný presun vlakom do Šanghaja
Po raňajkách prehliadka mesta pešo alebo na bicykli pozdĺž starých mestských hradieb /najzachovalejšie mestské hradby a obranný systém v Číne/. Pokračujete návštevou bubnovej veže, symbol mesta a návštevou Veľkej mešity s jej okúzľujúcou architektúrou. V popoludňajších hodinách navštívite Pagodu malej divej husi a následne transfer na vlakovú stanicu na nočný presun vlakom do Šanghaja

8.deň: Šanghajské architektonické výstavné centrum, Svetové finančné centrum, Zhujiajiao vodné mesto
Celodenná exkurzia po neuveriteľnom Šanghaji, kde navštívite: Mestské výstavné centrum s víziou mesta v budúcnosti, ktoré je zaujímavejšie a pôsobivejšie, ako by sa mohlo zdať. Navštívite Šanghajské svetové finančné centrum, mrakodrap s množstvom kancelárií, hotelov, obchodných centier a neuveriteľných výhľadov na mesto. Starobylé vodné mesto Zhujiajiao s históriou viac ako 1700 rokov, známeho aj ako Šanghajské Benátky s množstvom kanálov.

9.deň: Chrám Nefritového Budhu, Záhrada YuYuan, Bazár YuYuan, Nanjing road, nábrežie Bund
Po raňajkách návšteva Chrámu nefritového Budhu, jeden z najaktívnejších chrámov v Číne. Ak budete mať šťastie, môžete sledovať mníchov slúžiacich pri obrade. Vstupom do záhrady Yuyuan spoznáte chuť starého Šanghaja. V bazáre Yuyuan si môžete kúpiť hodvábne dáždniky, kaligrafie, čínske hračky, papierových drakov či výšivky. Prechádza po najrušnejšej, nákupnej a zároveň najdrahšej šanghajskej ulici Nanjing s možnosťou nákupov. Zamierite na nábrežie Bund – starú koloniálnu oblasť, kde sa vám naskytne úžasný výhľad na okolité mrakodrapy v kombinácii s historickými budovami.

10.deň: ODLET zo Šanghaja
Po raňajkách transfer na letisko.


Termíny/Cenník:
TermínDopravaStravaCena / os.
11.10 - 20.10.2019leteckápolpenzia (raňajky, obed)1690 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: 
- letecká preprava Budapešť-Peking a Šanghaj-Budapešť
- letiskové poplatky 
- transfery letisko-hotel-letisko 
- ubytovanie v 3* hoteli 
- polpenzia /raňajky, obed/ 
- 2x nocľah v ležadlovom vlaku
- program vrátane všetkých vstupov a transferov
- miestny anglicky hovoriaci sprievodca
- slovenský sprievodca počas pobytu

Cena nezahŕňa: 
- vstupné vízum (zabezpečíme za poplatok 60€/osoba)
- fakultatívne poplatky nad rámec programu (Tang Dynasty show cca 25€/osoba)
- komplexné cestovné poistenie 2,30 €/osoba/deň
- transfer PO-Budapešť/letisko a späť (v prípade záujmu príplatok 50€/os)