Perly FRANCÚZSKA a južného ŠPANIELSKA - 2019

Perly FRANCÚZSKA a južného ŠPANIELSKA - 2019
Doprava: letecká
Odchod: Viedeň
Počet dní: 8
Strava: 6x raňajky, 4x večera
Cenová kalkulácia zájazdu

8 - dňový letecký pútnický zájazd z Viedne, 6x raňajky, 4x večera, duchovný doprovod


Paríž-Orleans-Burgos-Madrid-Granada-Cordoba-Sevilla

 

Program:

 

1.deň: stretnutie  skupiny v  Bratislave  ráno, transfer na letisko do Viedne, odlet do Paríža. Po prílete presun do centra, Katedrála Notre Dame, Rue du Bac – Kláštor sv. Vincenta s kaplnkou Zázračnej medaily, v ktorej je vystavené neporušené telo sv.Kataríny Labouré. Kostol Sv. Vincenta de Paul s jeho telesnými pozostatkami. Fakutlatívne plavba po Seine s vyhliadkou na hlavné dominanty mesta: Eiffelova veža, Invalidovňa, Bourbonský palác, Múzeum D´Orsay, Justičný palác, Notre Dame, Radnica, Place de la  Concorde, Louvre. Odchod na hotel, ubytovanie.

2.deň: po raňajkách ďalší program v Paríži, kúzelná štvrť umelcov Montmartre s bielou Bazilikou Sacré Coeur. Fakultatívne možnosť návštevy paláca Louvre. Múzeum ukrýva skvosty európskeho maliarstva a sochárstva, priľahlé Tuilerijské záhrady ako ukážka dokonalej francúzskej záhradnej úpravy. Popoludní odchod na ubytovanie v Orleans, ubytovanie.

3.deň: po raňajkách Orleans, historické mesto na romantickej rieke Loire, v minulosti jedno z obchodných stredísk rímskej provincie Galia. V 4. storočí tu bolo založené biskupstvo. Prudký rozvoj kultúry začal založením univerzity v roku 1309. Prelom v histórii mesta nastal počas storočnej vojny, keď sa tu v roku 1429 objavila Jana z Arku s početnou armádou a oslobodila mesto od anglického obliehania. "Panna Orleánska"  patrí medzi najznámejšie postavy v dejinách Francúzska. Bola kanonizovaná až v roku 1920, dnes je jedným zo symbolov Francúzska. Dominantou historického centra s renesančnými fasádami je Katedrála Sainte -Croix. Odchod na hotel v oblasti Burgos, večera, ubytovanie.

4.deň: po raňajkách návšteva mesta Burgos, ktoré bolo založené v roku 884 pri brehoch Arlanzón pri grófstve Diega Rodrigueza Porcelos pod vládou Alfonsa III. Patrí k najkrajším mestám Španielska. Navštívite katedrálu Panny Márie /UNESCO/,  jeden z najkrajších gotických chrámov XIII stor. Úzke veže, kupola, kaplnky doplnené zaujímavou kolekciou oltárnych obrazov, farebnými sklami, hrobkami a známymi zlatými schodmi Diego de Siloé. Pokračovanie do hlavného mesta Španielska - Madrid. Prehliadka centra mesta, neogotická Katedrála la Amudena, ktorej stavba trvala viac ako 100 rokov. Slávnostne bola otvorená v roku 1993 a posvätil ju sv. Ján Pavol II. Oproti katedrále je monumentálny Kráľovský palác. Večera, ubytovanie.

5.deň: po raňajkách prehliadka Granady - perla Španielska a celého Iberského polostrova, ukážka prekrásnej arabskej architektúry, svätá omša  v Alhambre (palácová pevnosť sultánov z rodu Nasrovcov, vládcov španielskeho maurského kráľovstva, súčasťou ktorej je kostol Panny Márie, ktorý nahradil mešitu), kresťanská Granada, Capilla Real a hrobka Izabely Kastílskej a Ferdinanda. Tu pôsobil i svätý Ján z Boha. Mesto, na ktoré sa nezabúda. Presun na hotel v oblasti  Cordoby, večera, ubytovanie.

6.deň: po raňajkách Cordoba - jedno z najnavštevovanejších španielskych miest. Mesto, ktoré dominovalo stredovekej Európe, rodisko Senecu a Lucana, pôsobisko Averroa a Maimonidesa, fantastický mix kresťanskej, moslimskej a židovskej kultúry. Mešita- katedrála, stojaca na mieste pôvodného vizigótskeho chrámu,  Alcazar a sídlo európskych monarchov, unikátne synagógy, rímske pamiatky. Neďaleko Cordoby sa narodil sv. František Solano a pôsobil tu i sv. Ján Avilský. Odchod do Sevilly, večera, ubytovanie.

7.deň: po raňajkách  Sevilla - hlavné mesto horúcej Andalúzie a prístav, kam sa privážalo bohatstvo Nového sveta, majestátna katedrála a Giralda, Kolumbova hrobka, palác Alcazar, Zlatá veža. Podvečer odchod na letisko do Lisabonu.

8.deň: odlet z Lisabonu po polnoci. Prílet do Viedne o 09.10 ráno, následne transfer do Bratislavy.

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou!

Termíny/Cenník:
TermínDopravaStravaCena / os.
26.04. - 03.05.2019letecká6x raňajky, 4x večera449 € + príplatky
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa:

  • letenka  Viedeň – Paríž, Lisabon – Viedeň
  • 6 x ubytovanie s  raňajkami  v dvoj a trojlôžkových izbách so soc. zariadením ***/**, 4 x večera
  • doprava klimatizovaným autobusom po trase
  • odborný sprievodca, kňaz

 

Cena nezahŕňa:

  • servisné  poplatky 199,- €
  • transfer na a z letiska Viedeň do Bratislavy 15,- €
  • vstupy
  • sedadlo v prednej časti autobusu 15,- €

Možný príplatok:

  • poistenie liečebných nákladov v zahraničí 7,36 €
  • poistenie storna zájazdu: krytie do výšky 80 % storno poplatku, cena  16,- €