Provensálsko a Francúzska riviéra - aj z východného Slovenska

Provensálsko a Francúzska riviéra - aj z východného Slovenska
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava, Košice, Poprad, Prešov, Žilina, Banská Bystrica
Počet dní: 7
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

7-dňový autobusový poznávací zájazd s kúpaním pri mori, odchodom z Bratislavy (z ostatných miest za príplatok), raňajky

 

Menton - Monaco - Grasse - Cannes - Aix-en-Provence - Sénanque Abbey - Gordes - Pont du Gard - Orange - Châteauneuf-du-Pape - Avignon - Marseille

 

Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách, tranzit cez Rakúsko a Taliansko do Francúzska.

2. deň – príchod do mestečka Menton, ktoré je ukryté priamo v horách a prezývané tiež Perlou Francúzska. Menton je preslávený pestovaním citrónovníkov, záhradami a krásnymi plážami. Krátka prechádzka malebnými úzkymi uličkami okolo barokovej baziliky sv. Michala, ktorá sa týči nad mestom. Presun do Monaca, prehliadka kasína v Monte Carlo, kniežacieho paláca, katedrály, Oceánografického múzea, individuálne voľno, možnosť okúpania sa. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli.

3. deň – raňajky, návšteva mesta Grasse, ktoré sa považuje za hlavné mesto výroby parfumov. Krátka prechádzka historickým centrom, návšteva svetoznámej parfumérie Fragonard. Prehliadka Cannes: uličky starého mesta, festivalový palác, fakultatívne vyhliadka od zrúcanín hradu Le Suquet. Popoludní individuálne voľno na kúpanie. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli.

4. deň – raňajky, presun do jedného z najkrajších miest južného Francúzska, Aix-en-Provence, ležiaceho v srdci Provensálska. Prehliadka centra mesta „tisícich fontán“, s radnicou a katedrálou St. Sauveura. Individuálne voľno - možnosť návštevy miestnych trhov či ateliéru Paula Cézanna. Návšteva voňavých levanduľových polí obklopujúcich cisterciánsky kláštor Abbey de Sénanque (polia kvitnú v určitom období v letných mesiacoch). Krátky presun do stredovekej dedinky Gordes, ktorá je považovaná za jednu z najmalebnejších v tejto oblasti. Popoludní presun k unikátnemu rímskemu akvaduktu Pont du Gard, ktorý bol pre svoju mimoriadnu hodnotu zaradený na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli.

5. deň – raňajky, presun do mesta Orange s najzachovalejším rímskym divadlom v Európe. Prechádzka mestom, individuálna prehliadka divadla a múzea. Krátky presun a zastávka v maličkom vinárskom mestečku Châteauneuf-du-Pape, príležitosť ochutnať preslávené pápežské víno. Presun a prehliadka mesta Avignon - prechádzka po slávnom polomoste, návšteva pápežského paláca, kostol Notre Dame des Doms. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli.

6. deň – raňajky, presun do Marseille, prechádzka starobylou štvrťou Le Panier s množstvom historických pamiatok a prístavom okolo stredovekej pevnosti St. Jean. Turistickým vláčikom sa vyvezieme cez malebné staré časti mesta k bazilike Notre Dame de la Garde - najvyššie položené miesto s najkrajším výhľadom na celé mesto a Frioulské súostrovie. Popoludní fakultatívne plavba na ostrov If s pevnosťou, v ktorej bol väznený románový hrdina Gróf Monte Christo, individuálne voľno a večer odchod na Slovensko.

7. deň – príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.

 

Nástupné miesta:

 NR, TT, BA bez príplatkov,

NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR,

TN, ZH, PD, DUB, NM - 13 EUR,

BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR,

KE, PO, PP, LM, RK - 19 EUR.

Provensálsko a Francúzska riviéra - aj z východného Slovenska
Provensálsko a Francúzska riviéra - aj z východného Slovenska
Provensálsko a Francúzska riviéra - aj z východného Slovenska
Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaDosp. os./zákl.lôžkoDosp. os./prístel.Dieťa do 15r./prístel.
13.06.- 19.06.2019autobusová4x raňajky385 €375 €365 €
14.07. - 20.07.2019 autobusová4x raňajky385 €375 €365 €
27.07. - 02.08.2019autobusová4x raňajky385 €375 €365 €
31.08. - 06.09.2019autobusová4x raňajky385 €375 €365 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: doprava luxusným autokarom, 4x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

 

Cena nezahŕňa: 

Povinné príplatky:  pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc).
Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň.
Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 135 EUR/4 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 140 EUR.

Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 13 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR, KE, PO, PP, LM, RK - 19 EUR.