PÚTNICKÉ POĽSKO

PÚTNICKÉ POĽSKO
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava
Počet dní: 4
Strava: polpenzia
Cenová kalkulácia zájazdu

4 - dňový pútnický autobusový zájazd, odchod z Bratislavy, s raňajkami, duchovný doprovod

 

Czestochowa - Licheň - Swinice Warckie - Glogowiec - Plock


Program zájazdu:


1.deň : Odchod zo Slovenska o 12:00  do jedného z najväčších mariánskych pútnických  miest - Czestochowej. Toto miesto  ročne navštívi viac ako päť miliónov pútnikov. Po Lurdoch a Fatime je to tretie najväčšie pútnické mesto v Európe. Dejiny mesta sú úzko spojené s kláštorom na Jasnej Hore, ktorý nechal v 14. storočí vybudovať knieža Wladislav Opolczyk. Ten neskôr kláštoru venoval aj zázračný obraz Matky Božej. Predstavuje  Pannu Máriu v stojacej polohe s Ježiškom v náručí. Mária je čelne obrátená k veriacim a na tvári má jazvu, ktorú jej podľa legendy spôsobili husiti, keď rabovali kláštor. Chceli ukradnúť aj obraz, ale ten tak oťažel, že ho nemohli zdvihnúť, preto aspoň mečom zaťali do obrazu. Odhaľujú ho iba v určitom dennom čase a pri rôznych náboženských slávnostiach.  Pôvod ako aj presný dátum vzniku obrazu nie je známy. Podľa legendy patrí medzi 70 ikon, ktoré namaľoval evanjelista svätý Lukáš. Náboženský program, ubytovanie, večera. O 21.00 hod. možnosť účasti na pobožnosti zakrývania /zastierania/ zázračnej ikony „Apel Jasnogorski“.

2.deň: Ráno Czestochowa O 05.30 hod. možnosť účasti na pobožnosti Hodinka úcty k Nepoškvrnenému  počatiu Panny Márie v kaplnke Zázračného obrazu Matky Božej, odkrytie obrazu. Raňajky, náboženský program, Svätá omša 6:00 krížová cesta, raňajky, osobné modlitby. Potom odchod do svetoznámeho mariánskeho Sanktuaria Licheň, ktoré v roku 1999 navštívil aj sv. Ján Pavol II. Nachádza sa tu maličký obraz s podobizňou Matky Božej, často nazývanej Bolestná Kráľovná Poľska. Kult obrazu i úcta preukazovaná Božej Matke má svoju históriu, siahajúcu do XIX. storočia, kedy sa Panna Mária zjavila na bojovom poli ranenému vojakovi. Po dlhých rokoch tento legionár našiel obraz Panny Márie. Zázračnosť obrazu sa preslávila najmä v čase epidémie cholery. Sanktuarium Matky Božej Lichenskej, kde je obraz v súčasnosti uctievaný, je najväčšie v Poľsku. Ubytovanie, Náboženský program, prehliadka Baziliky, neďaleká Golgota s krížovou cestou, večera, ubytovanie.

3.deň: V skorých ranných hodinách možnosť účasti na pobožnosti odkrývania obrazu Matky Božej, raňajky, osobné modlitby. Po raňajkách presun do mestečka Swinice Warckie Farský kostol  sv. Kazimíra, kde bola sv. Faustina pokrstená, svätá omša. GŁogowiec – rodisko sestry Faustiny,  zachoval sa rodný dom, v ktorom je expozícia. Odchod do biskupského sídla Plock.  Kláštor v Plocku   bol prvým miestom zjavenia milosrdného Ježiša. Dňa 12. apríla 1931  sama sv. Faustína slávila prvýkrát sviatok Božieho milosrdenstva v Plocku. Ďalšou pozoruhodnosťou je Katedrála Panny Márie, spomína sa už v roku 1102 a zachovalý hrad. Ubytovanie.

4.deň: Plock sv. omša v Sanktuáriu, prehliadka mesta. Odchod o 11:00 na Slovensko, s prestávkami s predpokladaným príchodom do Bratislavy asi o 23.00 hod.

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena
28.04. - 01.05.2019autobusová3x polpenzia189 € + možné príplatky
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

V cene je zahrnuté:

  • autokarová doprava
  • duchovný doprovod
  • sprievodca
  • 3 x ubytovanie s polpenziou (raňajky a večere)

Možné príplatky:

  • poistenie liečebných nákladov v zahraničí 4,32
  • aj poistenie storna zájazdu: poistné  krytie do výšky 80 % storno poplatku, cena  8,- €
  • sedadlo v jednej časti autobusu 15,-- €