Rumunsko, Moldavsko a delta Dunaja

Rumunsko, Moldavsko a delta Dunaja
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava, Žilina, Banská Bystrica, Zvolen, Trnava, Nitra
Počet dní: 6
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

6 - dňový autobusový poznávací zájazd, rôzne nástupné miesta, raňajky


Temešvár - Bran - Iasi – Cricova - Kišinev - Orheiul Vechi - Capriana – Berca – Babele – Alba Iulia


Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, popoludní príchod do mesta Temešvár, krátka prehliadka mesta a jeho najvzácnejších pamiatok, napr. Katedrála sv. Juraja, Katedrálny chrám troch Hierarchov. Po prehliadke presun do hotela.

2. deň – raňajky, krátky presun a návšteva najväčšej atrakcie Rumunska - hradu Bran, sídla legendárneho grófa Draculu. Po prehliadke pokračovanie v ceste do Moldavska, popoludní krátka zastávka v štvrtom najväčšom meste Rumunska - Iasi, ktoré bolo v minulosti hlavným mestom Moldavského kniežatstva a leží iba 20 km od hraníc s Moldavskom. Po prehliadke presun do hotela v blízkosti mesta Iasi.

3. deň – raňajky, presun z hotela. V poludňajších hodinách návšteva druhých najväčších moldavských vínnych pivníc Cricova, ktoré tvoria 120 kilometrový obrovský labyrint podzemných chodieb, kde sa návštevníci presúvajú dopravnými prostriedkami. „Vínne mesto v niektorých miestach siaha až do hĺbky 100 metrov pod zemou a uskladňuje 1,25 milióna vzácnych fliaš vína. V podzemí je udržiavaná teplota 12°C, ideálna na uskladňovanie vína. Najstaršie víno pochádza z roku 1902 a šumivé víno sa tu vyrába tradičnou metódou. Krátky presun do Kišineva, prehliadka hlavného mesta zahrnujúca: Alej klasikov, park Štefana cel Mare s jeho pamätníkom, Víťazný oblúk (Oblúk slávy), katedrálu Narodenia Pána, Mestskú radnicu, Národné múzeum histórie a Moldavska. Presun do hotela v Kišineve.

4. deň – raňajky, krátky presun k múzejnému a archeologickému komplexu Orheiul Vechi - bývalé príbytky pravoslávnych mníchov vytesané do skaly v rokline rieky Raut. Okolie komplexu ponúka nádherné výhľady a scenérie. Po prehliadke presun k jednému z najstarších kláštorov v Moldavsku - Capriana, pochádzajúceho z roku 1429. V podvečerných hodinách presun do hotela.

5. deň – raňajky, presun do botanickej a geologickej rezervácie Berca vzdialenej od mesta Buzau asi 23 km. Nachádzajú sa tu jedinečné bahenné sopky, ktoré sú niekoľko metrov vysoké a vznikajú pôsobením erupcie bahna a prírodných plynov z hĺbky 3 000 m pod zemou. Po prehliadke presun do mestečka Busteni, odkiaľ je možné vyviezť sa lanovkou na vrch Babele, kde je možné absolvovať krátku pešiu túru. Nachádzajú sa tu rôzne skalné útvary, z ktorých jeden pripomína sfingu. Návrat lanovkou späť, transfer do hotela, ubytovanie.

6. deň – raňajky, presun do mesta Alba Iulia, prehliadka centra s pevnosťou a románskou katedrálou s hrobmi Huňadyovcov. Transfer a návrat na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

 

FIRST MINUTE ZĽAVA - 13% (bude odrátaná z uvedenej ceny zájazdu) - PLATÍ DO 01.04.2019

+ 3% zľava pri úhrade celej ceny zájazdu jednou spátkou 
+ 2% zľava pre seniorov 
+ 2% zľava pre mladomanželov do  1 r.  po sobáši - táto zľava platí celoročne
 
Pri kúpe zájazdu do 1.4.2019 postačí záloha 20%. Doplatok 50% sa vyžaduje do 1.5.2019, nejneskôr však 45 dní pred nástupom na zájazd. Doplatok do plnej ceny zájazdu sa vyžaduje uhradiť 30 dní pred nástupom na zájazd.


Garancia ceny - pri úhrade plnej sumy zájazdu do 1.4.2019 garantujeme, že cena sa nezmení ani pri zmene cien pohonných látok či z iného zákonom daného dôvodu. 

 

Nástupné miesta:

NR, TT, BA bez príplatkov

NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR

TN, ZH, PD, DUB, NM - 13 EUR

BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR.

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravacena za os. na zákl. lôžkucena za os. na prístelkedieťa do 15 r. na prístelke
15.06. - 20.06.2019autobusová5x raňajky350 €340 €330 €
20.07. - 25.07.2019autobusová5x raňajky350 €340 €330 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: doprava luxusným autokarom, 5 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Cena nezahŕňa: 

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2,- EUR/os./noc).

Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň.

Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 155 EUR/5 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 115 EUR.