Silvester na Francúzskej Riviére - 28.12.2019

Silvester na Francúzskej Riviére - 28.12.2019
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava, Banská Bystrica, Zvolen, Nitra
Počet dní: 5
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

5 - dňový autobusový poznávací zájazd so sprievodcom, s nástupom BB - ZV - ZH - NR - TT - BA, raňajky

 

PONUKA JEDINEČNÉHO SILVESTROVSKÉHO ZÁJAZDU DO MONACA S VEĽKOLEPOU ATMOSFÉROU, OHŇOSTROJOM A NAJSLÁVNEJŠÍCH MIEST AZÚROVÉHO POBREŽIA

NICE – CANNES - ST.TROPEZ - ST.VENCE – PORTGRIMAUD - MONACO

 

Program zájazdu:


1. deň: Odchod z Banskej Bystrice cca 11.00 hod., ZV, ZH, Nitry, TT, Bratislavy cca 15.20 hod., cesta nonstop cez Rakúsko a Taliansko (Ligúria)

2. deň:  V ranných hodinách príchod do najväčšieho mesta na Azúrovom pobreží, NICE - 9-hodinová bezpečnostná prestávka autobusu, prehliadka centra mesta so sprievodcom – kvetinový trh, kasíno, staré mesto s úzkymi uličkami a starobylými kostolmi - Santa Reparata a Santa Rita (pri ktorej sa náchádza aj najlepšia zmrzlináreň v Provensálsku - Fenocchio a tiež kvalitná vinotéka), hlavné reprezentačné námestie Place Masséna, divadlo, Justičný palác, osobné voľno na typickom provensálskom trhu so všetkými miestnymi špecialitami - syry, ovocie, zelenina, koreniny, šperky, tašky...suveníry. Cca 12.00 hod. výlet miestnym vláčikom za príplatok 7 EUR (50-60 min.) po hlavných pamiatkach mesta, dostanete sa až k bývalej hradnej pevnosti s parkom nad mestom s úžasnou panoramatickou vyhliadkou na Zátoku Anjelov, po návrate z výletu kratšie osobné voľno na obedňajšie občerstvenie v centre mesta. Popoludní osobné voľno na prechádzku pri mori na okrúhliakovej miestnej pláži na Anglickej promenáde, lemovanej palmami, neďaleko slávneho hotela Negresco, blízkosť reštaurácií a nákupných tried, prípadne návšteva Matissovho alebo Chagallovho múzea.a povianočných trhoch. Po 18.30 hod. odchod na hotelové ubytovanie v Cannes alebo Frejus - periférie 1/2 S+WC+TV (príp.1/1, 1/3).

3. deň:  Po kontinentálnych francúzskych raňajkách Vás čaká celodenný „pestrý“ program na juhu Côte d´Azur, ktorého cesta prechádza väčšinou popri mori.

PORTGRIMAUD - malebné lagúnové mestečko s prístavmi priamo pred domami, pretkané množstvom vodných tokov, pripomínajúce Benátky. Doporučujeme výstup na zvonicu miestneho ekumenického kostola sv. Františka s krásnym výhľadom na lagúnu, je tu pochovaný aj architekt Francois Sporry, ktorý v 60. rokoch minulého storočia mesto navrhol a vystaval.

SAINT TROPEZ - jedna z hlavných turistických atrakcií pobrežia a obľúbené miesto celebrít z celého sveta (luxusné vily, jachty v prístave Vieux Port, filmová žandárska stanica - možný vstup, dominantný miestny kostol so zvonicou), radničné námestie, romantické uličky a malé námestia „obchodíky a galérie“. Osobné voľno na obed. Odtiaľ presun do blízkeho CANNES. Prehliadka svetoznámeho luxusného mesta Francúzskej riviéry – reprezentačná trieda La Croisette s filmovým palácom, staré mesto s romantickými uličkami, vyhliadkou a katedrálou Notre Dame. Prechádzka pri mori (najlepšie pieskové pláže na Côte d´Azur), parkovisko v blízkosti centra mesta, aj pláží a reštaurácií. Osobné voľno. Nocľah Cannes alebo Frejus.

4. deň: Kontinentálne francúzske raňajky, odchod z hotela o 8.15 na sever, najprv sa zastavíte v atraktívnej blízkej dedinke ST. PAUL DE VENCE - „Stredoveká“ pevnosť na skale“, ktorá si zachovala svoj stredoveký charakter a je strediskom umelcov (malé nízke kamenné domčeky s množstvom minigalérií a obchodíkov s umeleckými predmetmi a suvenírmi, krčmičky v ktorých sa dodnes stretáva umelecká bohéma, katedrála, hradby s nádhernými vyhliadkami, či miestny cintorín s hrobom Marca Chagalla). Cca 12.00 hod. odchod do 44 km vzdialeného Monackého kniežatstva, 9-hodinová prehliadka MONACA  – „perly Francúzkej riviéry“ - počas bezpečnostnej prestávky autobusu si pozriete reprezentačnú časť Monaco s kniežacím palácom a jeho gardou a katedrálou, možnosť návštevy Oceánografického múzea – doporučujeme. Osobné voľno na večeru v blízkych reštauráciách a snackoch (prípadne pri obsadení zájazdu budeme účastníkov informovať o spoločnej možnej večeri s pohárom vína a cene maximálne do 35 EUR). Pokračovanie v prehliadke od 18.45 hod. - uvidíme obchodnú časť La Condamine a rekreačnú a zábavnú časť Monte Carlo (parky, kasíno, jachtársky klub…). Privítanie nového roka, povestné a veľkolepé ohňostroje na viacerých miestach. Cca 01.15 hod. odchod na Slovensko, cesta nonstop cez Ligúriu, Taliansko, Rakúsko.

5. deň: Príchod v poludňajších - cca 16.30 hod. Bratislava a popoludňajších hodinách, výstupy po trase TT, NR, ZH, ZV, Banská Bystrica cca 20.30 hod.

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena / os.
28.12.2019 - 01.01.2020autobusová2x raňajky247 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa:

  • 2 x hotelové ubytovanie ** typ  Ibis budget, bývalý Etap - 1/2 S+WC,TV
  • 2 x kontinentálne raňajky (teplé nápoje, sladké a slané pečivo, maslo, džem, džús)
  • sprievodcu po trase zájazdu
  • dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes alebo Bova
  • poistenie Union proti úpadku CK

 

Cena nezahŕňa: 

Možné príplatky:

  • komplexné cestovné poistenie UNION - 2,00 EUR  / os. / deň
  • 1/1 izba - 49,00 EUR / zájazd

 

Možné  vstupy:

MONACO

-  Oceánografické múzeum                       14,00  EUR

-  kniežací palác                                          8,00  EUR

-  MHD Monaco                                           2,00  EUR

NICE

-  Vláčik                                                       8,00  EUR

PORTGRIMAUD

-  Plavba po lagunach mestečka      od       5,00  EUR

-  Zvonica                                                  1,00  EUR

CANNES

-  Lodný výlet spiatočný lístok                   13,00  EUR

-  Pevnosť s celami                                    7,00  EUR

-  Vláčik                                         7,00 – 10,00  EUR

ST. TROPEZ

-  Žandárska stanica (múzeum L. de Funes)    4,00  EUR