Škandinávske metropoly

Škandinávske metropoly
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava
Počet dní: 9
Strava: 6x raňajky, 1x večera
Cenová kalkulácia zájazdu

9 - dňový autobusový poznávací zájazd, odchod z Bratislavy, raňajky, večera

 

Program zájazdu::

 

1. deň: Odchod z Bratislavy o 19.00 hod. Nočná jazda cez Česko a Nemecko.

2. deň: Nalodenie na trajekt v popoludňajších hodinách, preprava do Švédska. Ubytovanie v okolí Malmö.

3. deň: Po raňajkách krátka prehliadka MALMÖ, pokračovanie do ŠTOKHOLMU. Štokholm leží na mnohých ostrovoch a ostrovčekoch. Vďaka tomu je mesto nazývané aj Benátkami severu. S množstvom kultúrno-historických pamiatok patrí dnes k najkrajším mestám sveta. Prehliadka mesta: Stadhus, staré mesto s úzkymi starobylými uličkami, kostoly, vyhliadková plavba. Hotelové ubytovanie. 

4. deň: Po raňajkách pokračovanie v prehliadke mesta: múzeum Vasa, ktorého dominantou je zreštaurovaná vojnová loď Vasa, ktorá sa potopila v 17. storočí a po 300 rokoch bola vytiahnutá z morského dna, kráľovský palác s expozíciou korunovačných klenotov, mestská tržnica, individuálny program. Poobede preprava trajektom zo Štokholmu do fínskych Helsínk. Ubytovanie v kajutách. (VIKING LINE).

5. deň: Raňajky,, vylodenie v HELSINKÁCH. Prehliadka Helsínk. Uvidíte modernú architektúru i stavby ovplyvnené cárskym Ruskom. V programe prehliadky je historické centrum so Senátskym námestím, ktorému dominuje jedinečný Dóm, Uspenská pravoslávna katedrála, prezidentský palác, prístav, tržnica, originálny Sibeliov monument, kostol Temppeliaukio. Preprava trajektom z Helsínk do Štokholmu. Ubytovanie v kajutách. (VIKING LINE).

6. deň: Po raňajkách vylodenie v Štokholme. Dokončenie prehliadky Štokholmu, odjazd do univerzitného mestečka UPPSALA, prehliadka katedrály, zámku a univerzity. Prejazd Švédskom smerom k nórskym hraniciam, hotelové ubytovanie.

7. deň: Raňajky, odchod do OSLA. Prehliadka toho najkrajšieho z nórskej metropoly, ležiacej pri pôvabnom Oslofjorde. Návšteva múzeí Fram a KonTiki, ktoré Vám priblížia námorné a bádateľské umenie Nórov, kráľovského paláca, modernej radnice a ojedinelého parku so sochami Gustava Vigelanda. Preprava trajektom do Kodane. Večera na trajekte. Ubytovanie v kajutách.

8. deň: Raňajky, vylodenie v KODANI. Prehliadka mesta (radnica, kráľovský palác Amalienborg, starobylý prístav Nyhavn, zámok Rosenborg s expozíciou korunovačných klenotov, Malá morská víla - symbol Kodane, pešia zóna Stroget). V nočných hodinách nalodenie na trajekt, plavba do Nemecka.

9. deň: Návrat cez Nemecko a Česko. Príchod do Bratislavy.


Zľava za včasný nákup:

7% na zájazdy s odchodom po 01.05.2019 pri zakúpení zájazdu do 31.01.2019
5% na zájazdy s odchodom po 01.06.2019 pri zakúpení zájazdu do 31.03.2019
3% na zájazdy s odchodom po 01.06.2019 pri zakúpení zájazdu do 30.04.2019

Zľava sa vzťahuje na základnú cenu zájazdu. Bude odrátaná zo základnej ceny. 

Termíny/Cenník:
TermínDopravaStravaCena / os.
06.07. - 14.07.2019autobusová6x raňajky, 1x večera759 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: autobusová doprava, 6x ubytovanie (3x štvorlôžkové kajuty, 3x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom), 6x bufetové raňajky, 1x večera na trajekte, trajekty, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

 

Cena nezahŕňa: poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 18 EUR/pobyt, možnosť doplatenia ubytovania v 2-lôžkových kajutách (3x) – 79 EUR/osoba, možnosť doplatenia ubytovania v 3-lôžkových kajutách (3x) – 49 EUR/osoba, 5x večera 160 EUR/osoba, vstupné: Vasa múzeum Štokholm 13,50 EUR, múzeá v Osle (KonTiki, Fram) 17 EUR, Rosenborg a Amelienborg v Kodani 16 EUR

Príplatok za 1-lôžkovú izbu (3x kajuta, 3x hotel): 450 EUR

 

Poznámka: Pri objednaní zájazdu, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 200 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Trajekty sú spravidla luxusné lode s reštauráciami, s barmi, obchodom, diskotékou, wifi pripojením na internet, saunou alebo bazénom (za príplatok) Odporúčame zakúpiť si večere, ktoré sú podávané formou „all you can eat“ bufetu s bohatou ponukou miestnych špecialít. Zakúpenie večerí odporúčame aj z dôvodu, že stravovanie na trajektoch formou „á la carte“ sa môže výrazne predražiť.

Na lodiach spoločnosti VIKING LINE sú nápoje k večeri v neobmedzenom množstve.