Škandinávske metropoly a Pobaltie

Škandinávske metropoly a Pobaltie
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava
Počet dní: 10
Strava: 8x raňajky, 1x večera
Cenová kalkulácia zájazdu

10 - dňový poznávací autobusový zájazd do škandinávskych metropol a Pobaltia, s raňajkami, výstupné miesta na východnom i strednom Slovensku

 

Švédsko - Nórsko - Litva - Fínsko - Estónsko - Dánsko. Návrat cez východné Slovensko.


Program zájazdu:


1. deň: Odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách, jazda cez Česko a Nemecko. Preprava trajektom do Dánska. Ubytovanie v oblasti Kodane.

2. deň: Po raňajkách príchod do KODANE. Pešia prehliadka mesta (radnica, kráľovský palác Amalienborg, starobylý prístav Nyhavn, zámok Rosenborg s expozíciou korunovačných klenotov, Malá morská víla - symbol Kodane, pešia zóna Stroget). Nalodenie na trajekt a ubytovanie v kajutách. Večera na trajekte a nocľah.

3. deň: Raňajky, vylodenie v OSLE. Prehliadka toho najkrajšieho z nórskej metropoly, ležiacej pri pôvabnom Oslofjorde. Návšteva múzeí Fram a KonTiki, ktoré Vám priblížia námorné a bádateľské umenie Nórov, kráľovského paláca, modernej radnice a ojedinelého parku so sochami Gustava Vigelanda. Prejazd Nórskom smerom ku švédskym hraniciam, hotelové ubytovanie.

4. deň: Raňajky, cestou do Štokholmu navštívime univerzitné mestečko UPPSALA, prehliadka katedrály, zámku a univerzity. Príchod do ŠTOKHOLMU. Štokholm leží na mnohých ostrovoch a ostrovčekoch. Vďaka tomu je mesto nazývané aj Benátkami severu. S množstvom kultúrno-historických pamiatok patrí dnes k najkrajším mestám sveta. Večerná prehliadka mesta: Stadhus, staré mesto s úzkymi starobylými uličkami, kostoly. Hotelové ubytovanie.

5. deň: Po raňajkách pokračovanie v prehliadke mesta: múzeum Vasa, ktorého dominantou je zreštaurovaná vojnová loď Vasa, ktorá sa potopila v 17. storočí a po 300 rokoch bola vytiahnutá z morského dna, kráľovský palác s expozíciou korunovačných klenotov, mestská tržnica, individuálny program. Vo večerných hodinách preprava trajektom zo Štokholmu do fínskeho Turku. Ubytovanie v kajutách. (VIKING LINE).

6. deň: Raňajky, vylodenie v Turku, pokračovanie do HELSÍNK. Prehliadka Helsínk. Uvidíte modernú architektúru i stavby ovplyvnené cárskym Ruskom. V programe prehliadky je historické centrum so Senátskym námestím, ktorému dominuje jedinečný Dóm, Uspenská pravoslávna katedrála, prezidentský palác, prístav, tržnica, originálny Sibeliov monument, kostol Temppeliaukio. Preprava trajektom z Helsínk do Tallinu. Hotelové ubytovanie v Talline.

7. deň: Po raňajkách krátka prehliadka centra estónskej metropoly TALLIN. Okolie radničného námestia, katedrála Alexandra Nevského, Kostol sv. Mikuláša, stredoveké kupecké a meštiacke domy, mestské opevnenie a hradné veže. Popoludní odjazd do Rigy, hlavného mesta Lotyšska. Ubytovanie.

8. deň: Raňajky, RIGA, najväčšie mesto celého Pobaltska s výraznou architektúrou. Rížsky dóm je najväčším chrámom Pobaltia. Historickému jadru dominuje impozantná radnica a gotický cechový dom Černohlavých. Žltý dom Čierna mačka, najstarší goticko-renesančný obytný komplex Traja bratia, tehlový kostol sv. Petra a secesia svetovej úrovne. Popoludní odjazd smer Litva, cestou pútnické miesto HORA KRÍŽOV s desiatkami tisíc krížov ako dojímavý cieľ pútnikov z celého sveta. Večer ubytovanie vo Vilniuse.

9. deň: Raňajky, VILNIUS. Stará časť mesta patrí k najrozsiahlejším mestským jadrám v Európe. Jeho srdcom je Gediminasov hrad na 48 metrov vysokej zámockej hore a námestie s katedrálou. Neďaleko námestia sa  nachádza kostol sv. Petra a Pavla s hrobkou sv.Casimierasa a univerzita založená v roku 1579. V blízkosti sa nachádza palác cárskych miestodržiteľov – najkrajšia klasicistická pamiatka v Litve. Vo večerných hodinách odchod smerom na Slovensko.

10. deň: Návrat cez Poľsko. Príchod na Slovensko v skorých doobedňajších hodinách. Transfer cez Prešov, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Banskú Bystricu, Zvolen, Nitru a Trnavu do Bratislavy.


Zľava za včasný nákup:

7% na zájazdy s odchodom po 01.05.2019 pri zakúpení zájazdu do 31.01.2019
5% na zájazdy s odchodom po 01.06.2019 pri zakúpení zájazdu do 31.03.2019
3% na zájazdy s odchodom po 01.06.2019 pri zakúpení zájazdu do 30.04.2019

Zľava sa vzťahuje na základnú cenu zájazdu. Bude odrátaná zo základnej ceny. 

Škandinávske metropoly a Pobaltie
Škandinávske metropoly a Pobaltie
Škandinávske metropoly a Pobaltie
Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena
21.08. - 30.08.2019autobusová8x raňajky + 1x večera859 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: autobusová doprava, 8x ubytovanie (6x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 2x štvorlôžkové kajuty), 8x raňajky, 1x večera na trajekte, trajekty, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z. 

 

Cena nezahŕňa: poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 20 EUR/pobyt, možnosť doplatenia ubytovania v dvojlôžkových kajutách (2x) - 55 EUR / osoba, možnosť doplatenia ubytovania v trojlôžkových kajutách (2x) - 25 EUR / osoba,  6x večera - 135 EUR/osoba, vstupné Vasa múzeum Štokholm 10 EUR, múzeá v Osle (KonTiki, Fram, Viking Ships) 17 EUR, Rosenborg a Amelienborg v Kodani 16 EUR

Príplatok za 1-lôžkovú izbu (6xhotel, 2x kajuta): 295 EUR


Trajekty sú spravidla luxusné lode s reštauráciami, s barmi, obchodom, diskotékou, wifi pripojením na internet, saunou alebo bazénom (za príplatok) Odporúčame zakúpiť si večere, ktoré sú podávané formou „all you can eat“ bufetu s bohatou ponukou miestnych špecialít. Zakúpenie večerí odporúčame aj z dôvodu, že stravovanie na trajektoch formou „á la carte“ sa môže výrazne predražiť.

Na lodiach spoločnosti VIKING LINE sú nápoje k večeri v neobmedzenom množstve.

 

Upozornenie: Pri zájazdoch, kde používame lodné trajekty, je ubytovanie v štvorlôžkových kajutách. V prípade, že sa nenájde partner na doubytovanie, klient je povinný doplatiť príplatok za dvojlôžkovú alebo trojlôžkovú kajutu.

 

Poznámka: Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 200 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.