Švajčiarsko

železnica do Zermattu v zime
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava, Žilina, Banská Bystrica
Počet dní: 5
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

5-dňový autobusový poznávací zájazd s odchodom z Bratislavy (z ostatných miest za príplatok), raňajky, bez nočnej jazdy tam

 

Vaduz - Luzern - Bern - Münster  - Interlaken - Thun - Ženeva


Program:


1. deň – odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Zastávka v meste Vaduz, v hlavnom meste jedného z najmenších Európskych štátov – Lichtenštajnska. Ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, prehliadka mesta Luzern, v ktorom sa nachádza najstarší drevený krytý most – Kaplnkový most s Vodnou vežou, prehliadka centra mesta, mestské hradby s historickými domami, návšteva katedrály sv. Leodegarda, Jezuitský kostol, Most vetešníkov, Leví pamätník – symbol mesta. Lev bol vyrezaný z prírodnej skaly na pamiatku hrdinskej smrti švajčiarskych žoldnierov. Popoludní jazda najstrmšou zubačkou na svete na horu Pilatus (2128 m n. m.) opradenú mnohými legendami. Naskytne sa neopakovateľný výhľad na známe hory Rigi, Säntis, Titlis a nemecký Schwarzwald. Ubytovanie, nocľah.

3. deň – raňajky, presun do hlavného mesta Švajčiarska - Bernu. Prehliadka centra mesta zapísaného na zoznam UNESCO. Vďaka šiestim kilometrom arkád sa staré mesto môže pýšiť jednou z najdlhších krytých obchodných promenád v Európe. Prehliadka hodinovej veže Zytglogee, najväčšia katedrála Švajčiarska Münster, federálny palác, medvedí park, ružová záhrada - poskytuje pekný panoramatický výhľad na staré centrum mesta. V prípade záujmu možnosť jazdy vlakom do najvyššej železničnej stanice v Európe neďaleko Interlakenu. Presun do historického Thunu so starými meštianskymi domami, bohatou kvetinovou výzdobou a dominantným stredovekým hradom z 12. storočia. Plavba po Thunskom jazere s výhľadom na okolitú krajinu. Ubytovanie v okolí Ženevy.

4. deň – raňajky, prehliadka Ženevy, mesta ležiaceho pri Ženevskom jazere obklopeného pohoriami Álp a Švajčiarskou Jurou. Je sídlom mnohých medzinárodných organizácií, centrom bankovníctva a známe výrobou hodiniek a klenotníctvom. Celodenná prehliadka mesta začína návštevou a komentovanou prehliadkou Paláca národov – európskeho sídla OSN. Ďalej pokračuje centrom mesta, návštevou katedrály sv. Petra, kde sú zachované okrem iného aj vzácne mozaiky zo 14. storočia. Z jej veže je jedinečná vyhliadka na Ženevské jazero s fontánou Jet d’eau. Voda z fontány strieka do výšky 140 metrov rýchlosťou 200 km/h a pôvodne slúžila ako poistná záklopka pre vodné zdroje pre mesto. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.

5. deň – príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

 

FIRST MINUTE ZĽAVA - 13% (bude odrátaná z uvedenej ceny zájazdu) - PLATÍ DO 1.4.2018
+ 3% zľava pri úhrade celej ceny zájazdu jednou spátkou
+ 2% zľava pre seniorov
+ 2% zľava pre mladomanželov do 1 r. po sobáši

Pri kúpe zájazdu do 1.4.2018 postačí záloha 20%. Doplatok 50% sa vyžaduje do 1.5.2018, nejneskôr však 45 dní pred nástupom na zájazd. Doplatok do plnej ceny zájazdu sa vyžaduje uhradiť 30 dní pred nástupom na zájazd. 

Švajčiarsko
Švajčiarsko
Švajčiarsko
Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaZákladné lôžkoDospelá os. na prístelkeDeti do 15 r. pristelka
21.06. - 25.06.2018autobusová3x raňajky300 €290 €280 €
17.08. - 21.08.2018autobusová3x raňajky300 €290 €280 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodcu CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

 

Cena nezahŕňa:

Povinné príplatky:  pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). 

 

Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň.

Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 105 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 100 EUR.

Príplatky za nástupné miesta:

NR, TT, BA bez príplatkov,

NZ, KN, TO, PN, PE - 8 EUR,

TN, ZH, PD, DUB, NM - 11 EUR,

BB, ZV, PB, ZA, MT - 13 EUR.