To najlepšie z Južných Čiech

To najlepšie z Južných Čiech
Doprava: autobusová
Odchod: Banská Bystrica
Počet dní: 3
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

3-dňový autobusový poznávací zájazd s odchodom z Banskej Bystrice, s raňajkami.


Telč - Červená Lhota - Hluboká - Jindřichuv Hradec - Český Krumlov - Třeboň, Česká republika


Program zájazdu:


1. deň: Odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Po príchode do TELČU /cca 12.30 prehliadka historického centra a zámku s parkom - svetové kultúrne dedičstvo Unesco. Vstup do zámku o 13.30, hlavná trasa A /renesančné interiéry a časť gotiky/. Popoludní presun do malebného mestečka JINDŘICHŮV HRADEC, situovanom v blízkosti známeho juhočeského rybníka Vajgar. Prehliadka historického centra /mestská pamiatková rezervácia/. Historické námestie, Krýzovy jesličky - najväčší pohyblivý ľudový betlehem na svete, Sieň Emy Destinovej /v Okresnom múzeu za poplatok/, kostol sv. Jána Krstiteľa zvonku. Hotelové ubytovanie** Soběslav, prípadne okolie. Možnosť večere v miestnej reštaurácii.

2. deň: Po raňajkách najprv navštívite malebný zámok ČERVENÁ LHOTA,vstup o 09.30 hod. Odtiaľ sa presuniete krajom Třebonských jazier a rybníkov do HLUBOKEJ NAD VLTAVOU, kde sa nachádza jeden z najkrajších juhočeských zámkov. Vstup o 13.00 hod., hlavná prehliadková trasa - reprezentačné priestory…Popoudní, cca 14.30 odchod do 20 km vzdialených HOLAŠOVÍC - jedinečný komplex vidieckych domov - pamiatka Unesco. Po prehliadke krátky presun do 10 km vzdialenej metropoly Južných Čiech, ČESKÝCH BUDĚJOVIC, krátka prehliadka centra – historické námestie, osobné voľno. Návrat na hotel, ubytovanie pri Soběslavi, možnosť večere.

3. deň: Zosilnené raňajky, odchod do južne situovaného ČESKÉHO KRUMLOVA, prehliadka historického centra s hradom – zvonku, historické námestie, romantické uličky, divadlo s otáčavým hľadiskom, záhrady… v prípade kolektívov podľa dohody možná krátka zastávka v meste TŘEBOŇ /hrobka rodiny Schwarzenberk v Domaníne/. Popoludní cesta späť na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena na osobu
22.06. - 24.06.2018autobusová2x raňajky149 €
17.08. - 19.08.2018autobusová2x raňajky149 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa: 2x hotelové ubytovanie v l/2 S+WC+TV – hotel** pri Soběslavi, 2x zosilnené raňajky, sprievodcu, dopravu luxusným klimatizovaným autobusom Mercedes/Man, poistenie proti úpadku CK


Cena nezahŕňa: 

Možné príplatky: Komplexné cestovné poistenie Union 2,00 EUR/os, večera od 200 CZK, 1/1 izba 25 EUR /zájazd
Možné vstupy: /aj s rezervačnými poplatkami/

Zámok Telč: trasa A – hlavná /renesan., gotika/  120 CZK,

Zámok Červená Lhota: hlavná trasa /celý areál/  100 CZK,

Zámok Hluboká: hlavná trasa /reprezentačné sály/  160 CZK,

Jindřichuv Hradec: Okresní múzeum - Kryzovy jesličky, Sieň Emy Destinové:  60 CZK,

Zámok Český Krumlov: viac trás, I. trasa 160 CZK, II. trasa  140 CZK,

hrobka Schwarzenberk  50 CZK, seniori nad 65 r. a študenti zľavy 30-50%

* Historické slávnosti Pětilisté ruže, pravdepodobne poplatok od  100 CZK