Veľká noc vo Wachau

 Veľká noc  vo Wachau
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava, Žilina, Banská Bystrica, Zvolen, Liptovsky Mikulas, Trnava, Nitra
Počet dní: 2
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

2 - dňový autobusový poznávací zájazd, rôzne nástupné miesta, raňajky

 

Popis zájazdu:

 

1.deň: odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod k benediktínskemu kláštoru Göttweig (UNESCO) postavenom v barokovom štýle, ktorý ukrýva nielen jedno z najkrajších a najväčších barokových schodísk v Európe, ale zároveň ponúka prekrásny výhľad na údolie Wachau. Presun do Dürnstein – malebného stredovekého mestečka, ktoré je nazývané aj perlou údolia Wachau. Mestečko je preslávené najmä svojím hradom, v ktorom bol väznený anglický kráľ Richard, známy ako Levie srdce. Odchod do mesta Krems an der Donau – ,,rodisko“ známej kremžskej horčice a taktiež mesto kultúry a vína. Prechádzka historickým centrom mesta s dláždenými uličkami, barokovými a renesančnými domami, ubytovanie, nocľah.

2.deň: raňajky, návšteva rozprávkového zámku Artstetten so siedmymi vežami a krásnym zámockým parkom. Najznámejším majiteľom bol František Ferdinand d´Este, ktorý je spolu s manželkou Žofiou Chotkovou v tomto zámku pochovaný. Presun k impozantnému benediktínskemu kláštoru Melk - kultúrne a duchovné centrum údolia Wachau, ktoré sa pýši honosnou architektúrou. Klenotmi tohto kláštora sú mramorová sála určená k prijímaniu návštev a impozantná knižnica s približne 100 000 zväzkami a krásnymi stropnými freskami. Vo večerných hodinách príchod na Slovensko.

 

Nástupné miesto na autobus: LM, RK, MT, BB, ZV, ZH, ZA, PB, IL, DCA, TN, BN, PD, NM, PN, NR, TT, BA


ZĽAVY:

FIRST MINUTE: 5% do 31.03.2019

Zľava SENIOR 55+: 3 %/os.

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena / os.
19.04. - 20.04.2019autobusová1x raňajky129 € + príplatky
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena na osobu obsahuje:
doprava klimatizovaným autobusom • 1 x ubytovanie s raňajkami • sprievodca CK • DPH.

 

Cena neobsahuje:

Povinný príplatok:
pobytová taxa cca 2,- €/osoba/noc – platba na mieste.

Možné príplatky:
cestovné poistenie +4,- €/osoba/ zájazd • nástupné miesto na autobus: LM, RK, MT, BB, ZV, ZH +15,- €, ZA, PB, IL, DCA +11,- €, TN, BN, PD, NM, PN, NR +8,- €, TT, BA bez príplatku • miestenka +7,- € • jednolôžková izba +35,- €/pobyt.

Možné vstupy (na mieste):
Göttweig: kláštor 8,- € • Krems an der Donau: múzeum karikatúr 10,- €, múzeum Krems 7,50 €, galéria Kunsthalle 10,- € • Artstetten: múzeum + hrobka 8,30 €, zámocký park 3,50 € • Melk: kláštor 14,50 €, park 4,50 €.