Veľký okruh Dánskom a Švédskom

Veľký okruh Dánskom a Švédskom
Doprava: autobusová
Odchod: Bratislava, Brno
Počet dní: 8
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

8 - dňový autobusový poznávací zájazd, odchod z Bratislavy alebo Brna, raňajky


KODAŇ - GÖTEBORG - JÖNKÖPING - UPPSALA - STOCKHOLM - KALMAR - LUND


Program zájazdu:


1. deň: Odchod v ranných hodinách z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto),cesta Nemeckom, nočný trajekt Rostock-Trelleborg.
2. deň:  V ranných hodinách príchod do švédskeho Trelleborgu, pokračovanie autokarom po unikátnom Oresundskom moste, jeden z najdlhších lanových mostov sveta spájajúci Švédsko s Dánskom (časť vedie nad morom, časť podmorským tunelom) do Kodane, prehliadka centra - kráľovský palác, radnica, stará rybárska štvrť, voľno, možnosť plavby loďou. Popoludní pokračovanie k hradu Kronborg - trajekt do Švédska, k večeru prejazd do oblasti Göteborgu, cestou zastávka v niektorej rybárskej osade na pobreží Švédska, ubytovanie, nocľah.
3. deň:  Po raňajkách prehliadka centra Göteborgu ,vrátane prístavu s budovou Admirality. Popoludní autobusom do oblasti jazera Vättern, prehliadka mesta Jönköping, nazývaného vďaka svojim kostolom Jeruzalem severu, ubytovanie, nocľah.
4. deň: Po raňajkách návšteva typického mestečka Gränna, so žlto natretými drevenými domami, popoludní prejazd do univerzitného mesta Uppsala, prechádzka. Večer ubytovanie v oblasti Štokholmu, nocľah.
5. deň: Po raňajkách celodenná prehliadka hlavného mesta Švédska - Štokholmu, budova Radnice so sálami preslávenými udeľovaním Nobelovej ceny, pešia prehliadka starobylej štvrti Gamla Stan s Kráľovským zámkom, katedrálou Storkyrkan a parlamentom. Popoludní múzeum lode Vasa, voľno, vyhliadková veža Kaknastornet, nocľah.
6. deň: Po raňajkách prejazd na juh Švédska do mesta Kalmar - možnosť návštevy Kraplovského zámku Kalmar Slott, neskoro popoludní výjazd po jednom z najdlhších mostov z Kalmaru k návšteve ostrova Öland - ostrov veterných mlynov a majákov, letné sídlo švédskej kráľovskej rodiny Solliden, zastávka v mestečku Borgholm, večer ubytovanie v oblasti Kalmare, nocľah.
7. deň: Po raňajkách dopoludnia prechádzka južným Švédskom , zastávka v mestečku Karlskrona
s romantickým rybárskym prístavom a najväčším dreveným kostolom Švédska, možnosť návštevy Námorného múzeá, neskôr popoludní prejazd do malebného univerzitného mesta a bývalého sídla biskupov - Lund, prehliadka centra mesta s katedrálou, voľno, večer trajekt do Nemecka, nočný prejazd.

8. deň: Príchod do Brna a následne transfer do Bratislavy.

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena
05.08. - 12.08.2019autobusová5x raňajky609 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňadopravu luxusným autobusom, 5 x ubytovanie , 5x raňajky, trajekty podľa programu, sprievodcovské služby.


Cena nezahŕňa: Vstupy, komplexné cestovné poistenie.