Veľký okruh Škótskom

Veľký okruh Škótskom
Doprava: autobusová
Odchod: Praha
Počet dní: 10
Strava: polpenzia
Cenová kalkulácia zájazdu

10 - dňový autobusový poznávací zájazd, odchod z Prahy, polpenzia


Program zájazdu:


1.deň: V ranných hodinách odchod z Prahy cez Nemecko, nočný prejazd cez kanál La Manche.

2. deň: Ráno príchod do YORKU – pešia prehliadka mesta s najväčšou gotickou katedrálou v zemi, unikátne historické centrum, pozostatky hradu a mestských brán. V podvečer ubytovanie v hoteli.

3. deň: Ráno presun do DURHAMU (UNESCO)– prehliadka jedného z najkrásnejších miest Anglicka, návšteva monumentálnej katedrály (ranogotické umenie Anglicka). Popoludní pokračovanie v ceste smerom k hraniciam Škótska – zastávka u HADRIÁNOVHO VALU, pochádzajúceho z doby rímskeho osídlenia. Malebné mestečko MELROSE so zrúcaninou slávneho kláštora MELROSE ABBEY, kde je pochované srdce Roberta Bruca. V podvečer príchod na ubytovanie. 

4. deň: Okruh po škótskej vrchovine. Zastávka v rozprávkovej dedinke LUSS ležiacej na brehu jedného z najkrásnejších škótskych jazier LOCH LOMOND. Prejazd pohorím Grampian a cez  vresoviská RANNOCH MOOR do fascinujúceho údolia GLEN COE s krásnymi prírodnými scenériami. FORT AUGUSTUS mestečko na jazere Loch Ness pri Kaledonskom kanáli. Zastávka pri zrúcanine hradu URQUHART, odkiaľ je nádherný výhľad na jazero LOCH NESS. Nocľah. 

5. deň: Ráno zastávka v DUNKELDE, kde si pozrieme katedrálu, považovanú za najstaršiu v zemi a stred pôvabného mestečka. BLAIR CASTLE - najnavštevovanejší hrad Škótska, veľkolepé sídlo vojvodu z Athollu. Presun do PITLOCHRY, prehliadka pálenice whisky, spojená s ochutnávkou. Navštívíme veľkú vodnú elektráreň v Pitlochry, kde budeme pozorovať systém, ktorým lososy „ťahajú“ do priehrady. Nocľah.

6. deň: Kráľovský STIRLING so sídlom Stewartovcov. Prehliadka hradu, ktorý bol kľúčovým hradom v histórii škótskeho kráľovstva. EDINBURGH (UNESCO) - jedno z najkrásnejšie položených miest sveta. Hrad s expozíciou korunovačných klenotov škótskych kráľov, reprezentatívna trieda Princess Street, prechádzka ulicou nazvanou „Kráľovská míľa“, palác Holyrood – oficiálna kráľovská rezidencia. Nocľah. 

7. deň: Ráno odchod cez DUNDEE a záliv rieky Tay do kraja FIFE, kde navštívime „mekku“ golfu, pôvabné ST. ANDREWS – prehliadka katedrály, hradu, možnosť návštevy múzea golfu ... Popoludní návšteva rozprávkového zámku GLAMIS CASTLE, kde trávila detstvo kráľovná matka. Nocľah. 

8. deň: Návšteva ROSSLYNSKEJ KAPLNKY – pútnického miesta hľadačov záhad spojených so svätým grálom (dnes preslavená románom Šifra majstra Leonarda). Prejazd do pôvabného mestečka ALNWICK k prehliadke majestátneho hradu (natáčali sa tu filmy o Harry Potterovi). Nocľah. 

9. deň: Ráno odchod do LONDÝNA, celodenný pobyt v metropole, možnosť navštíviť mnohé atraktívne miesta, akými sú budovy Parlamentu s legendárnym Big Benom, Westminsterské opátstvo (UNESCO) a.i. Popoludní osobné voľno. Večerný prejazd kanálom La Manche. 

10. deň: V podvečer návrat do Prahy. 

 

Zľava za včasný nákup:

7% na zájazdy s odchodom po 01.05.2019 pri zakúpení zájazdu do 31.01.2019
5% na zájazdy s odchodom po 01.06.2019 pri zakúpení zájazdu do 31.03.2019
3% na zájazdy s odchodom po 01.06.2019 pri zakúpení zájazdu do 30.04.2019

Zľava sa vzťahuje na základnú cenu zájazdu. Bude odrátaná zo základnej ceny.  

Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaCena / os.
08.08. - 17.08.2019autobusová5x polpenzia689 €
Cena zahŕňa/nezahŕňa:
V cene je zarátané: autobusová doprava z/do Prahy, 7x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom (2x nocľah v hoteli, 5x nocľah v súkromí v Škótsku), 5x polpenzia, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.
 
V cene nie je zarátané: poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 20 EUR/pobyt, orientačné vstupné cca 160 GBP + vstupy v Londýne podľa výberu

1-lôžková izba pri tomto zájazde nie je možná.

 

Poznámka: Pri objednaní zájazdu, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 200 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.