Vietnam a Kambodža - letecký z Košíc

Vietnam a Kambodža - letecký z Košíc
Doprava: letecká
Odchod: Košice
Počet dní: 12
Strava: raňajky
Cenová kalkulácia zájazdu

12-dňový poznávací zájazd s odletom z Košíc, so slovenským sprievodcom počas pobytu, plavba loďou po Ha Long Bay

 

Program zájazdu: 

1.DEŇ 
odlet pravidelnou linkou z Košíc do Saigonu s medzipristátím v Istanbule. 
2.DEŇ 
prílet do Saigonu, inak nazývaného aj Ho Chi Minh City. Saigon je mesto moderného Vietnamu, pulzujúceho ruchu veľkomesta, ekonomickej moci Vietnamu. Transfer z letiska do hotela 3*. Oddych a individuálne voľno. 
3.DEŇ 
po raňajkách v hoteli nasleduje prehliadka mesta Saigon. Prehliadku začneme pri Paláci Nezávislosti, ktorý bol slávnostne otvorený v roku 1966, ako rezidencia prezidenta Južného Vietnamu Nguyen Van Thieu. Neskôr návšteva Múzea vojny, kde uvidíte množstvo artefaktov, fotografií a obrázkov dokumentujúcich vojenské zločiny americkej agresie. Návšteva Chrámu Nefritového imperátora - jedinečná rezba na dreve a bohatá sochárska výzdoba, návšteva Katedrály Saigonskej Panny Márie a historickej budovy v centre mesta – Hlavnej pošty. Exkurzia sa končí návštevou 49.poschodia najvyššej budovy v Saigone – veže Bitexco, odkiaľ je výhľad na krásnu panorámu mesta. 
4.DEŇ 
po raňajkách v hoteli navštívime známe tunely Cu Chi. Tunely sú podzemné katakomby dlhé až 200 km, ktoré počas vojny slúžili ako prístrešky pre komunistických partizánov. Prehliadka tunelov úzkymi chodbičkami a oboznámenie sa s históriou bojov a života počas vietnamskej vojny. Popoludní návrat do Saigonu. Oddych a individuálne voľno. 
5.DEŇ 
po raňajkách v hoteli sa vydáme na cestu linkovým autobusom do Kambodže. Počas cesty budeme pozorovať ryžové polia, prírodu a bežný život na vidieku. Po príchode do mesta Siem Reap ubytovanie v 3* hoteli, oddych a individuálne voľno. 
6.DEŇ
po raňajkách v hoteli navštívime chrámy Angkor Thom, Ta Prohm a Angkor Wat. Tieto chrámy patria medzi najvýznamnejšie kultúrne a archeologické náleziská na svete. Chrámy patria medzi najfotogenickejšie objekty celého historického parku najmä vďaka tomu, že sú ponechané v pôvodnom stave, obklopené stromami a koreňovými systémami. Po prehliadke návrat do hotela. Oddych a individuálne voľno, alebo fakultatívne večera a kultúrny program “Apsara Dance Show” kde budete mat možnosť pocítiť atmosféru pôvabných tanečníc Apsar s večernou hostinou. 
7.DEŇ 
po raňajkách v hoteli nasleduje poldenná exkurzia do dedinky Kompong Phluk. Výlet na loďkách do dedinky Tonle Sap Lake, kde sú domy postavené len na pilieroch. Budeme mat možnosť sa oboznámiť s každodenným životom domácich na jazere, ktorí bývajú v týchto “vodných” domčekoch. Túto oblasť obklopuje záplavový mangrovový les. Kambodža je domovom pre rôzne druhy živočíchov medzi ktoré patria aj makaky. Popoludní transfer na letisko a odlet do mesta Danang. Po prílete transfer do 4* hotela na pláži. 
8.DEŇ 
po raňajkách oddych pri bazéne alebo na pláži a individuálne voľno. Neskoro popoludní prehliadka starobylého, romantického mestečka Hoi An, ktoré sa zaraduje medzi kultúrne dedičstvo UNESCO. Jednotlivé časti mesta stavali japonskí kupci a ďalej tu žili predovšetkým čínski a európski kupci. Možnosť nákupov – jedinečný japonský hodváb (možnosť dať si ušiť hodvábne šaty na mieru za 1 noc). Individuálne voľno. 
9.DEŇ 
po raňajkách oddych a relaxácia pri bazéne alebo na pláži, individuálne voľno. V podvečer transfer na železničnú stanicu odkiaľ sa presunieme nočným ležadlovým vlakom do hlavného mesta Hanoj. 
10.DEŇ 
príchod do mesta Hanoj - tisícročného mesta, kolíska civilizácie a delta Červenej rieky. Mesto je poprepletané starobylými ulicami a koloniálnymi štvrťami, jazerami. Presun na raňajky. Po raňajkách transfer autobusom do zálivu Ha Long Bay s tisíckami vápencových ostrovov – ohromné dračie zuby, vyrastajúce z krištáľovo čistej morskej hladiny – prírodné dedičstvo UNESCO. Poldenná plavba na lodi. Tonkinský záliv obmýva okolo 2 tisíc ostrovov, mnohé z nich sú preslávené krásnymi hlbokými jaskyňami. Navštívime jednu z jaskýň Dau Go (bambusové stĺpy), alebo Sung Sot (prekvapenie) ). Obed na lodi z morských plodov za príplatok. Návrat do Hanoja. Ubytovanie a nocľah v 4* hoteli. 
11.DEŇ 
po raňajkách v hoteli prehliadka mesta Hanoj. Prehliadka sa začne na hlavnom námestí Ba Dinh, kde si prezrieme Prezidentský palác, mauzóleum Ho Chi Minha a jeho dom, Chua Mot Cot – Pagoda na jednom stĺpe. Následne budeme pokračovať návštevou chrámu Quan Thanh, ktorý bol postavený za čias panovníka imperátora Ly Thai To (1010–1028). Chrám je zasvätený taoistickému božstvu Tran Vu, ktoré bolo ochrancom a vládcom v severnej časti krajiny. Nasleduje prechádzka k pagode Tran Quoc – jedna z najstarších pagod Vietnamu, ktorá je symbolom vietnamského budhizmu. Prestávka na obed – individuálne. Popoludní návšteva Chrámu literatúry – významná kultúrna a historická pamiatka a zároveň prvá vietnamská univerzita, chrám bol postavený v roku 1070 na počesť Konfúciusa. Pokračujeme prechádzkou okolo jazera Hoan Kiem – srdce Hanoja, návšteva chrámu Ngoc Son, ktorý bol postavený na ostrove v 19. stor. Vo večerných hodinách sa presunieme na letisko v Hanoji, odkiaľ je plánovaný večerný odlet do Košíc s medzipristátím v Istanbule. 
12.DEŇ 
prílet do Košíc pravidelnou linkou v ranných hodinách. 

* Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia a pod. vyhradená.
 
 
FM zľava do 31.03.2019 = 20% 
Zľava bude odrátaná zo základnej ceny zájazdu.
 
Termíny/Cenník:
Termín DopravaStravaZákladná cena / os.
06.05. - 17.05.2019leteckáraňajky1729 € + poplatky
Cena zahŕňa/nezahŕňa:

Cena zahŕňa:

- letenka Košice - Istanbul - Saigon a Hanoj - Istanbul - Košice, 
- 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks / 8 kg na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru), 
- 3x ubytovanie s raňajkami v 3* hoteli v Saigone, 
- 2x ubytovanie s raňajkami v 3* hoteli v Siem Reap, 
- 2x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteli v oblasti Hoi An alebo Danang, 
- 1x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteli v Hanoji, 
- 1x letenku Siem Reap - Danang, 
- 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks / 7 kg na palubu, 1 ks / 20 kg do batožinového priestoru), 
- 1x nočný presun lôžkovým vlakom Hue - Hanoj, 
- 1 x presun linkovým autobusom Saigon - Siem Reap, 
- 1x plavba loďou po Ha Long Bay, 
- 1x Apsara Dance Show, 
- transfery podľa programu, 
- slovenský technický sprievodca počas pobytu, 
- miestny sprievodca, 
- vstupy podľa programu (zmena vyhradená), 
- zákonné poistenie insolventnosti a DPH.

Cena nezahŕňa:
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) 490 €, 

- cestovné poistenie UNION, 
- príplatok za viac vstupové víza  do Vietnamu a jedno vstupové vízum do Kambodže 75,-€, 
- 1 x obed na lodi v Ha Long Bay orientačná cena 16,-€, 
- obedy resp. večere.