Apartmány Slnečnica / Zemplínska Šírava - len v našej ponuke!, viac info ››
Navštívte s nami tie najznámejšie pútnické miesta celého sveta !, viac info ››
Široká ponuka poznávacích zájazdov !, viac info ››
Cestujte s CK MANDORA i za EXOTIKOU !, viac info ››

Francúzsko

Francúzske Alpy ponúkajú lyžiarske strediska, ktoré sú rozsiahle, kvalitné a moderné. Vo Francúzsku si vyberie naozaj každý, začiatočníci, skúsení, profesionáli ale aj snowboardisti. Nájdete tu nekonečnú paletu stredísk, ktoré vďaka inteligentnému systému prepojenia lanoviek s vlekmi tvoria obrie lyžiarske komplexy. Vybavenosť miestnych snowparkov je tu jednoznačne na najvyššej úrovni v Európe. Právom je Francúzsko centrom európskeho lyžovania a snowboadrdingu.
Lyžovačka vo Francúzsku patrí medzi najlepšie, pretože atmosféra tunajšieho lyžovania sa nedá popísať, jednoducho ju musíte na vlastnej koži zažiť.

Od 1. júla 2012 sú v každom vozidle vo Francúzsku povinne alkoholtester = každý vodič motorového dopravného prostriedku musí mať na území Francúzska vo výbave alkoholtester. Výnimku majú len dvoj alebo trojkolesové motorové vozidlá, ktorých zdvihový objem valcov nepresahuje 50 cm. Cena chemických alkoholtesterov (AT) sa pohybuje okolo 1-2€/ ks, pri prenosných elektronických AT začína cena tesne pod hranicou 100€. Oba typy AT sú dostupné v lekárňach alebo supermarketoch na území Francúzska.
Tento alkoholtester (ďalej len AT) musí mať nasledujúce vlastnosti udávané výrobcom:
- vyznačenie dátumu expirácie
- indikácia môže byť chemická alebo elektronická
- bol testovaný v Laboratoire national de metrológie et d'essais
- spĺňa normu NF X 20-702 (u chemických AT) alebo NF X 20-703 a NF X 20-704 (pri elektronických AT)
V prípade, že vodič nebude mať pri cestnej kontrole od 1. 11. 2012, bude povinný zaplatiť na mieste pokutu 11 EUR. AT preukazuje prítomnosť alkoholu v dychu vodiča. Vo Francúzsku je zakázané riadenie pri dosiahnutí limitu 0,25 mg / l