Apartmány Slnečnica / Zemplínska Šírava - len v našej ponuke!, viac info ››
Navštívte s nami tie najznámejšie pútnické miesta celého sveta !, viac info ››
Široká ponuka poznávacích zájazdov !, viac info ››
Cestujte s CK MANDORA i za EXOTIKOU !, viac info ››

Alta Valtellina

Lyžiarska oblasť Alta Valtellina sa nachádza v blízkosti hraníc Talianska so Švajčiarskom, a to neďaleko strediska St. Moritz. Zahŕňa lyžiarske strediská Livigno/Mottolino, Livigno/Carosello, Bormio, San Colombano a Santa Caterina, v ktorých možno lyžovať na spoločný skipass Alta Valtellina. Alta Valtellina má v ponuke 225 km lyžiarskych zjazdoviek všetkých náročností a 70 lanoviek a vlekov. Všetky strediská sú perfektne vybavené a disponujú skvelými snehovými podmienkami a službami.
* Lyžiarsky areál v Bormiu (1225 - 3012 m.n.m.) sa pýši neobvyklým prevýšením 1800 metrov.
* Livigno (1809 - 2798 m.n.m.) disponuje 114,7 kilometrami zjazdoviek prevažne ľahkých a stredne ťažkých tratí, patrí k jedným z najlepších lyžiarskych stredísk v Európe.
*Santa Caterina (1722 - 2881 m.n.m.) v sebe ukrýva veľmi náročné svahy pre pokročilých, čo sa týka veľkosti nie je príliš veľká a rušná. Rozprestiera sa predovšetkým na severnom svahu, čo zaručuje výborné snehové podmienky každoročne až do apríla. Pravidelne sa tu usporiadavajú závody Svetového pohára.
*San Colombano - je pomerne pokojnejší areál, ktorý sa nachádza najvyššie zo všetkých stredísk v Taliansku v oblasti náročnosti zjazdových tratí.
A tak nie náhodou je Alta Valtellina vhodnou alternativou nielen k najvýhlasenejšiemu stredisku Rakúska, Francúzska a Švajčiarska, ale i k ďalším špičkovým areálom Talianska - Sella Ronde, Madonne di Campiglio a Cervinii.